Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hit gyülekezete egy szekta?

Baranyi Artur kérdése:

Hit gyülekezete egy szekta?

Figyelt kérdés
Sziasztok miért van az hogy sok embert a gyulekezet a családja ellen fordít ? Szerintem ezt Isten nem akarja
2020. júl. 17. 18:04
1 2
 11/20 Kornikus00 ***** válasza:
22%

A hit gyüli nem szekta! Mióta szekta az evangéliumi életvitel? Biblia szerint élnek, szigoruan, és minden dolgot megtapasztalnak, szószerint amit a biblia ír! A hit gyüli a Bibliával egy korú,egyház-Evangéliumi hitforma! Ha nem hisztek, előbb értsétek a Bibliát , és azután mondjatok róla véleményt. Amit nem ismertek, csak szó-beszéd hallattán halottatok? Ismerjétek meg előbb, de leg előbb a bibliát.


Ami szekta:

- Jehova Tanui felekezet (ma már egyház)

2020. júl. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Kornikus00 ***** válasza:
58%

'7/11 A kérdező kommentje:


Tudom. De ezek a hivők azt mondjak csak az a jó ember aki megtért! Szerintem ez nem igaz'


Te félre értetted őket. Ezek az emberek arra gondoltak, hogy csak az lehet jó ember aki megtért, és Isten színe előtt lessz jó ember nem emberek előtt! Te kérdező embereknek akarsz megfelelni, nem Istennek, úgy mint ember, lehetsz jó ember, az egész vagyonodat oda adhatod, a szegényeknek, élhetsz példa értékű életet, de Istent még mindig nem fogod megismerni, még mindig messze vagy tőle, és még mindig nem ismered a bibliát! Istennek más mérce szerint vagy jó ember, mint a világiaknak és embereknek. A világiak elismernek ha jót cselekszel, ha sokra viszed az életbe de csak addig míg népszerű vagy, és fiatal, ha lebetegszel, megöregszel, az emberek elfordulnak tőled. Jó tetteid rég el lessz felejtve, és istent se ismerted meg. Isnem nem ezt akarja kedves kérdező. Isten mércének megfelelve legyél jó ember ahogy ő kéri! És tudod mit kér? Ugye nem tudod mi van a bibliába íra. Ne bizz emberekbe, és ne világ elvárása, és ne a magad esze szerint élj!


Jeremiás 17,5-8)

Ezt mondja az Úr: Átkozott az a férfi, aki emberben bízik és testébe helyezi erejét, az Úrtól pedig eltávozott az ő szíve! Mert olyanná lesz, mint a hangafa a pusztában, és nem látja, hogy jó következik, hanem szárazságban lakik a sivatagban, a sovány és lakhatatlan földön. Áldott az a férfi, aki az Úrban bízik, és akinek bizodalma az Úr


Ján. 16,17


Mi mindnyájan az ő teljességéből kaptunk kegyelmet kegyelemre.

Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.


Mint láthatod, hiába cselekszel jót, amig a bűneid nincsennek megbocsájtva bűnös maradsz, és csaj úgy bocsájtatik meg a bűn, ha meg térsz!


Erre gondoltak a hit gyülisek. Kedves kérdező.

2020. júl. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Kornikus00 ***** válasza:

11 vagyok.


Ergo

Attól még lehetsz jó ember a te agyad, és elképzelésed szerint, de Isten megbocsájtásából kegyelméből kimaradsz.

2020. júl. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 fxmaster ***** válasza:
37%
11-es a hitgyuli szekta mint ahogy irtam tartalmaz teves tanitasokat hogy olvastad e hogy a korai egyhazban igy nyilvanult meg a szentlelek ez sajnos tomeghipnozis az emberi elmeket eltorzitjak es nagyon is paszol az a biblia idezet a karimzatikus hitre''Mert tamadnak hamis profetak es hamis apostolok es nagy jeleket es csodakat tesznek ha lehet hogy felrevezesek a kivalasztotakat is.''
2020. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

A teljesség igénye nélkül ami eszembe jut:


- A baptisták és pünkösdisták nem üdvözülnek (Mert sanyi azt mondta)


- Akinek eltörik a keze vagy a lába, az gonosz és Isten ezzel bünteti (rá pár hétre Sándor karja eltört)


-Az átkozás. Nem hiszem h Jézus tanít ilyesmit, keresztény ismerősöm házát mégis körbeállta pár hitgyülis vezető és elkezdtek átkokat imádkozni rá, mert kizavart pár hitgyülist, miután sem rezsit sem albérletpénzt sem semmit nem voltak képesek fizetni.


- Mindezt azon tévtanításra alapozva, hogy Isten megígérte nekik, hogy ahova beteszik a lábukat az az övék lesz. Ezért ők úgy gondolták, ha beköltöznek a srác albérletébe, az már az övék.

2020. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

Ez a hit gyülekezete. Nézzétek meg. Tényleg van aki ezekben hisz?


[link]


[link]

2020. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Kornikus00 ***** válasza:
54%

11 vagyok


'16 fxmaster válasza:


11-es a hitgyuli szekta mint ahogy irtam tartalmaz teves tanitasokat hogy olvastad e hogy a korai egyhazban igy nyilvanult meg a szentlelek ez sajnos tomeghipnozis az emberi elmeket eltorzitjak es nagyon is paszol az a biblia idezet a karimzatikus hitre''Mert tamadnak hamis profetak es hamis apostolok es nagy jeleket es csodakat tesznek ha lehet hogy felrevezesek a kivalasztotakat'


Kivéve ha nem a bibliából van! A hit gyülisek bibliából nyilvánulnak meg!


Hamis próféták a jehova tanui szervezet, boszorkányok, varázslók maják, stb. Amik nem a bibliából vannak.

2020. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 fxmaster ***** válasza:
11-es hiaba hivatkoznak a bibliara ha roszul ertelmezik a szentlelek kitolteset ez sima hipnozis nem furcsalod hogy nehany ugy betoltekezik(beleeli magat)hogy borzazto mas csak becsukot szemel all ha olvasod az oszovetsegbol Isten dicsosege ugy betoltote a templomot hogy meg a papok sem birtak labon alni,akor a szentlelek tolteskor miert egyeseket nagyon betolt masokat pedig nem.Hamis profetak pedig ugy jellenek meg hogy nagyon is dicsoitik Istent meg Jezust de az igazi szandekuk elszakitani az embereket az igazi hittol meg az egyhaztol.
2020. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Kornikus00 ***** válasza:
54%

11 vagyok


A bibliában a 'templom' példázata a fizikai test!


Apcsel.


Amikor pedig meghallották a Jeruzsálemben levő apostolok, hogy Samária befogadta Isten igéjét, elküldték hozzájuk Pétert és Jánost,15akik amikor lementek, imádkoztak értük, hogy kapjanak Szentlelket,16mert közülük még senkire sem szállt rá, csak meg voltak keresztelve az Úr Jézus nevére.17Akkor rájuk tették a kezüket, és elnyerték a Szentlelket.18Amikor Simon látta, hogy az apostolok kézrátétele által adatik a Lélek, pénzt ajánlott fel nekik,19és azt mondta: Adjátok meg nekem is ezt a hatalmat, hogy akire ráteszem a kezem, elnyerje a Szentlelket!20De Péter azt mondta neki: A te pénzed veled együtt vesszen el, mivel azt gondoltad, hogy Isten ajándéka'

2020. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
káros
2022. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!