Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy adok fel tárgyat a...

Hogy adok fel tárgyat a postán? Alapszitu. Pl. : Vaterán megnyerték a kakukkosórámat. Besétálok a postára, kezemben a kakukkosórával. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Ne röhögjetek ki, de én sosem jártam postára eddig. Tárgyakat nem tudom hogyan kell feladni.
2008. nov. 25. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítanék.:) Bemész a postára, kezedben a becsomagolt kakukkosórával. Tedd be nylonba, aztán egy dobozba, és a körülötte lévő helyet tömd ki papírral vagy nylonnal, hogy ne tudjon mozogni, és esetleg eltörni. Ha törékeny, azt a postán is mondd meg. A doboz tetejére (mintha boríték lenne) szép nagy betűkkel írd rá a címzett nevét és címét, a bal felső sarokban meg kisebb betűkkel a te neved címed. Ezután bemész a postára a "csomagfeladás" ablakhoz, ott kapsz egy cetlit, amit ki kell töltened (a címzett ill. a feladó nevét, címét kell csak ráírni), lemérik, megmondják mennyibe kerül, kifizeted, és már készen is vagy.
2008. nov. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd bele dobozba, ha nincs, kérj egyet valamelyik nagyáruházból (TESCO pl.), postán nem tudom, lehet-e kapni, ha igen, akkor tényleg jó, ha nálad van, mert akkor legalább egyből olyan méretű dobozt adnak. Úgy csomagold be, hogy ne sérülhessen, tehát a dobozban jó alaposan béleld ki valamivel, és ragaszd le jó alaposan. Ha megvan, címezd meg, a legnagyobb felületű oldalára írd a címzést, meg a postán adnak egy csomagfeladáshoz használható nyomtatványt, amit szintén ki kell töltened, és azt ráragasztják a csomagra, és úgy megy el.
2008. nov. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy ha ez egy kis játék kakukkosóra és nem több 2 kg-nál (valamint becsomagolva nem haladják meg a méretei a posta szabályaiban meghatározott méreteket, de általában egy 2 kg alatti tárgy méretei nem szokták meghaladni), akkor feladhatod levélként is, simán ráírva a csomagolásra a címzést. Ebben az esetben viszont érdemes ajánlottan feladni, hogy biztosan megérkezzen a címzetthez. Az ajánlott feladáshoz kérni kell egy papírt, amit hasonlóképpen ki kell tölteni, mint a csomagfeladásnál. Feladás után ezt meg kell őrizni, amíg meg nem érkezik a "levél" a címzetthez, mert ha bármi történik, ez alapján lehet utánanézni, merre jár a "leveled".

A levélként feladás olcsóbb, ezért ha kis méretű a tárgy, inkább ezt érdemes választani.

(Még egy apró adalék: egyes postákon belekötnek az ilyen feladásba, mondván, hogy ez nem levél. Ilyenkor érdemes megkérni őket, hogy vegyék elő a szabályzatot és olvassák el benne, hogy mit lehet levélként feladni: "adathozdozót és mellékleteit". Az említett esetben az adathordozó egy darab papír, amit mondjuk használati utasításként írtál, a melléklet pedig a játékóra. Ugyanis melléklet bármi lehet.)

2008. nov. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
nem tudjuk, mennyi idős a kérdező (vagyis járhatott-e már postán életében, vagy előfordulhatott, hogy nem volt még ott dolga, hogy ügyet intézzen), nem tudjuk, merrefelé él, vannak olyan régiók, ahol csak mobilposta van, és ha valaki nem ér rá kivárni, be kell menni valami nagyobb helyre, és talán olyan alkalom ritkán van, vagy még nem volt (volt egy ilyen vevőm, de sajnos a pénzt nem küldte, előre kellett volna neki utalni, hát nem küldtem neki én se, amit venni akart)
2008. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár tiszta minden :D A kakukkosóra pedig csak egy példa volt :)
2008. nov. 28. 20:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!