Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jelent problémát néhány...

Miért jelent problémát néhány eladónak a postázás?

Figyelt kérdés
Kövezettek meg, de tényleg nem értem. Néhány eladónak miért jelent problémát a postázás. Bemegy a postára, jónapot kívánok, ezt a csomagot szeretném feladni stb, stb. Ez olyan nagy dolog? Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik egyet értenek velem!
2020. júl. 28. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert időt és energiát emészt fel. És ez kis értékű termékeknél nem éri meg sokaknak.

Nem a jónapotkívánok-nál kezdődik a dolog, hanem a csomagolásnál, amihez megfelelő dolgot nem minden sarkon találni, ha lelkiismeretesen és biztonságosan akar az eladó csomagolni. Nem minden esetben elégséges a háztartásban található és a boltból elhozott limlomokba csomagolni.

És a postára el is kell jutni ám, ami idő és költség is. Nem mindenki lakik a posta mellett. És aki ott is lakik, azt sem első látásra puszival engedik be, hanem sorban kell állnia.

Tehát pár száz forintos tételeknél nem éri meg a fáradságot.

És azt is megértem, akinek még a pár ezer forintos tételnél sincs kedve ezzel foglalkozni.

2020. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Az egyes jól írta, de még kiegészíteném.


Mert ki kell fizetni a postaköltséget, és sok gyökér vevő meg nem veszi át az árút, ami dupla bosszúság az eladónak.

2020. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem teljesen értek veled egyet. 😞 Nem egy pár száz forintos dolog volt, amit szerettem volna. 10-ből 9 eladónak az általad felsorolt dolgok nem jelentenek problémát..😞 Ha valakinek nincs kedve ezzel foglalkozni, nagyon sajnálom..😞😞
2020. júl. 28. 18:12
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es. "Mert ki kell fizetni a postaköltséget, és sok gyökér vevő meg nem veszi át az árút, ami dupla bosszúság az eladónak."

Na ez pont nen igaz rám, én mindig is tisztességesen kifizettem és átvettem a csomagot.😞 Az általad leírt emebereknek köszönheti a becsületes többség, hogy nem postázzák neki a csomagot.😞

2020. júl. 28. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami még belejátszik, nem mindenki lakik a posta közelében és nem mindenkinek van autója. A legtöbb csomagot meg hosszabb úton cipelni igen problémás, mert nincs fogása, táskába nem fér bele.

Ezen kívül az emberk többsége dolgozik, a posta meg akkor van csak nyitva, amikor éppen munkában van.

2020. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Én mondok még egy érvet: mert sza... izé, teszek rád.


Engem nem érdekel, ki veszi meg a terméket, amit árulok. Engem kizárólag az érdekel, hogy minél kisebb energiabefektetéssel minél nagyobb haszonra tegyek szert.


Ha valaki házhoz jön, kifizet X forintot és elviszi, akkor mi a rossebért választanám inkább azt, hogy szopok a csomagolással, a postára menéssel, a sorbanállással és még izgulhatok amiatt is, hogy a posta ne törje össze vagy kavarja el a csomagot útközben.


Nem éri meg, nem érsz annyit. Aki jön, viheti. Ez van.

2020. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik nincs itt olyan, aki egyet értene velem.... 😔😔
2020. júl. 28. 22:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy egyetértsenek veled, a kérdésre válaszoltak. Egy csomag feladás időigényes. Ezen kívül ha szállítás közben megsérül, akkor a vevő reklamál, nem biztos, hogy elhiszi, hogy nem így adták fel. Esetleg mindenféle biztosítást lehet kötni, de az meg drága... Szóval körülményes a postázás. Ettől függetlenül én is szoktam postázni, de mindig megbánom😃
2020. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért mert félreérted a lényegét.

Nem vagyunk haverok a vevővel, nem teszünk szívességeket, és főleg nem bízunk meg vadidegen emberekben.

Fentebb lepontoztatok egy hasonló választ pedig ez van mögötte, csak mások burkoltabban fogalmaznak: A lehető legkevesebb energiabefektetéssel a lehető legtöbb hasznot kihozni az adott értékből, és csökkenteni a sikertelen üzlet kockázatát.

A postázás kockázatos dolog.

- Elveszik az áru

- Megsérül az áru

- Nem veszi át az árut a vásárló

Bármi nem jön össze, a vásárló elvárja, hogy az eladó nyelje be a veszteséget. Lehet, hogy pont te korrekt vagy, de én így ez alapján nem tudhatom, hogy nem-e egy pitiáner kis bűnöző vagy aki le akar húzni.

Jöjjön ide, megnézi, ha minden ok, akkor fizet és kész.

2020. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!