Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell az angolban a...

Hogyan kell az angolban a “have/has had” alakokat használni? Esetleg tudnátok írni egypár példamondatot is?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor az igéknél kell ezt használni, de szeretném, ha valaki, aki jobban tudja ezt, mint én elmagyarázná :)


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. júl. 31. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

A have a jelen idejű alak. Ha ezt E/3 személyben használod, jelen időben, akkor kell a has-t használni. A had az pedig a múlt idejű alak, ez minden számban és személyben ezt az alakot veszi fel, nincs ragozva úgy, mint jelen időben.

Az9n kívül, hogy birtoklást fejez ki, különböző igeidőket lehet a különböző alakjaival kifejezni (pl. present perfect, past perfect stb.). Ezeket viszont már meg kell tanulni és begyakorolni, hogy tudd, mikor melyiket kell használni.

2020. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Főigeként kérded, vagy segédigeként (present perfect, past perfect igeidőben való használata)....???
2020. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

I don't feel that great ( esetleg I'm not feeling well), I have had a headache.


Nem vagyok az igazi, (nem rég ) fejfájásom volt.


Her bike was stolen yesterday. She has just had it.


Tegnap ellopták a biciklijet, épp csak meg volt neki . (Nem rég vette )



You have had the test results. Megvannak a teszt eredményeid. ( Tessék itt van , odaadom)

2020. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Erre a kérdésre (kis változtatással) csak úgy és azt lehetne válaszolni, amit Harrison Ford morgott maga elé a Halálcsillagon, mikor telibe lőtte a telefont, hogy: micsoda hülye beszélgetés volt...

a kis változtatás: nem a telefont, hanem a Kérdezőt, és nem hülye beszélgetés, hanem hülye kérdés. :D

2020. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy kritizálj, hanem azt, hogy segíts. Ha ez nem megy, semmi baj, de ne kezdj el szemétkedni, mert az senkit sem visz előrébb.
2020. júl. 31. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Ez egy elég kulturált hozzászólás volt az enyémre, immár még érthetetlenebb, hogy miért nem tanulod rendszerben az angolt.
2020. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!