Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyugdíjas vagyok ,de dolgozok...

Iboly2 kérdése:

Nyugdíjas vagyok ,de dolgozok heti 2X 4órát. A főnököm szerint nem jár nekem szabadság ! Valóban így van?

Figyelt kérdés

2020. aug. 9. 12:22
 1/5 anonim válasza:
100%
Miért ne járna??? Egy felnőőtnek számító embernél is ugyanúgy kijár a szabadság ilyen helyzetben is
2020. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
56%
Ha megbízási szerződést kötöttetek akkor nem jár szabadság!
2020. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Semmilyen szerzodest nem kotottunk.
2020. aug. 9. 18:28
 4/5 SzomszédokNyugdíjasSzövetkezet válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos szerződés nélkül nem ajánlatos dolgozni a hasonló esetek miatt.

Amennyiben öregségi nyugdíjas, mindenképp nyugdíjas szövetkezet ajánlok, ahol be van jelentve és mindenről kap papírt. Sajnos a szerződés nélküli munkáknál sokszor előfordul, hogy a dolgozók a fizetést sem kapják meg és nem tudnak mit csinálni, mert nem lehet bizonyítani a tényleges munkavégzést. A nyugdíjas szövetkezeteknél megbízási szerződést kötnek, ahol fizettet szabadság nem jár, mert csak a ledolgozott órák után kapnak fizetést, de szabadnap természetesen igen, ha dolga van vagy esetleg beteg lenne. Remélem, tudtam segíteni önnek, ha további kérdése lenne vagy érdeklődne, keressen bizalommal privát üzenetben!

2020. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Mi van, ha egyszer csak azt mondja: "Önt nem bíztam meg semmivel, ezért semmit sem fogok fizetni".

Vagy mi van, ha munkahelyi baleset ér, és a nyakadba ver miden felelősséget?


Szóval el kellene gondolkodni egy ilyen szerződés nélküli munkavállaláson.

2020. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!