Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy jól sikerült két ujjas...

Egy jól sikerült két ujjas fütyülés kb hány decibel? Amit elég erősen fújok meg?

Figyelt kérdés

Esetleg még az, hogy milyen távolságról hány decibel (pl hány méterenként hány decibellel csökken a hangerő, vagy valami ilyesmi)

Még csak néhány napja tanultam meg, de már nagyon hangosan megy.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



#hangerő #decibel #fütyülés #Két ujjas fütyülés #Milyen hangos
2020. aug. 10. 09:34
 1/4 A kérdező kommentje:

Hozzá értő, lehetőleg normális választ várok!

Előre is köszönöm!

2020. aug. 10. 09:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi oldalon a füttyre azt írják, hogy 15-30 decibel, de gondolom, hogy ez nem egy éles, erős fütty:

[link]

Amiről beszélsz, az a vonatfüttyhöz állhat közelebb:

„…a vonatfütty 10 méterről 120 decibel.”

[link]

A sikításra azt írják, hogy 90 db, a rendőrautó sziréna 120.

[link]

Az éles fütty Hrtz-ben mérve a legmagasabb:

[link]

2020. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 15-30 dB-es fütty szerintem az ujj nélküli csak "dallam-játszó" unalom űző fütyülgetés. A vonatfütty, az melyik? Engem az érdekelne, amikor két ujjadat a szádba veszed és teli tüdőből megfújod úgy, hogy az utca másik végén is hallják.
2020. aug. 11. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Telefonra vannak ingyen applikációk, amik a hangerőt mérik, én is letöltöttem régebben, és ilyeneket nézegettem. Már telefont váltottam, ezen nincs letöltve, de keress ilyen applikációt, és meg tudod mérni Te is :)
2020. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!