Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orvosok miért írnak olvasha...

Az orvosok miért írnak olvashatatlanul, de gyógyszertárban kitudják olvasni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egyetem alatt annyit és olyan sokat kellett gyorsan jegyzetelniük hogy ilyen összecsapott írásuk lett.
2020. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egyes dokik miért írnak olvashatatlanul, az rejtély, de mivel a patikusok is tanultak gyógyszerészetet - nyilván, hisz ez a szakmájuk -, kitalálják, hogy mégis mi lehet a papírra írva.


Én pl. egy mezei ápolónő - asszisztens vagyok, és egyszer a gyerek gégész a növendékünknek annyira olvashatatlanul írt, hogy a mi doktornőnk sem volt képes kiolvasni, és én is csak úgy tudtam, hogy FEJJEL LEFELÉ fordítottam a papírt! Muszáj volt megtudni mi van a papíron, hiszen mindent be kellett jegyzetelni az átadó füzetbe a váltó kollégámnak.

Szóval a betegségek neveit latinul / gyógyszereket stb. ilyeneket megtanulunk, a többi pedig olyan, mint rejtvényt fejteni. Kellenek hozzá a szürke kis idegsejtek megtornáztatása. :)

2020. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megan964, az semmi. Nagy nagynéném gyógyszerész, és ő volt, hogy felhívta a dokit, mert hárman nem tudták megfejteni a receptet. Amúgy a legtöbb helyen ma már gépelt receptet adnak.
2020. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bensdorp ***** válasza:
100%
Azért ír a többség olvashatatlanul, mert nagyon kell sietniük, hogy a betegeket el tudják làtni minden adminisztratív teendővel spékelve. A gyógyszerészek pedig azért fejtik meg könnyebben, mert a fejükben van a lehetőségek tárháza, így néhány betűből már eligazodnak. Valamint az is ad egy biztonságot a megfejtésben, ha a vényen jelölt betegségkódot beazonosítják: így a hasonló nevek közül ki tudják zárni a más problémákban alkalmazható gyógyszereket. Ha nem határozottak a felírásban, akkor pedig konzultálniuk kell az orvossal, hogy a beteg biztonságban legyen.
2020. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!