Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozható fel egy...

Hogyan dolgozható fel egy édesanya halála és mi a véleményetek az urna lakáson tartásáról?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Édesanyám nemrég halt meg alig 60 évesen rákban. A diagnózis után 4-6 hónapot adtak neki, de sajnos 2 hónap múlva elment.... Végig vele voltam, halála pillanatában is és láttam leépülni. Szegény mindig azt mondta, hogy őt hamvasszuk el, ne a kukacok egyék meg a földben... Ennek a kérésének eleget téve elhamvasztottuk. Nehéz volt eldönteni mi legyen a hamvaival de végül hazahoztam a búcsúszertartas után. Kaptam ezért hideget és meleget ismerősöktől és féltem mit fogok érezni, de az első sírás után megnyugtatott hogy hazajött .... Nem az fáj hogy hazahoztam, hanem az hogy elhvamvadt a teste. De ő akarta így és egyenlőre megnyugtató, hogy a hamvai sem földbe vagy urnafalba kerültek. Jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy megnyugtat hogy itthon vannak a hamvai. Ti mit gondoltok?

2020. aug. 16. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged megnyugtat, hogy szemed előtt urnája, akkor senki ne szóljon semmit, mert senkinek semmi köze hozzá!
2020. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva magánügyed, hol tartod a hamvakat. Nekem nem lenne jó érzés a lakásomban, de ez az én véleményem, ha neked jó, tarsd otthon.

Viszont semmi esetre sem tartanám olyan helyen, ahol mindenki láthatja, sokakra zavaróan hat egy urna látványa, emellett ez nem dísztárgy!

2020. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem temesd el.


Sokan azt hihetik, hogy nem vagy hajlandó pénzt áldozni a temetésre, a sírra, ezért szólnak meg.

2020. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

"Sokan azt hihetik"

Magasról, nagy ívben tegyél rá, hogy ki mit hisz.

Ha megszól, magyarázzad el neki, hogy te sem fogsz beleszólni, mit csinál elhúnyt anyja hamvaival, ő se szóljon bele a te dolgodba!

2020. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott tartod ahol szeretnéd és őszinte részvétem
2020. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zol56 válasza:
100%

Szia.

Amig úgy érzed tatsd otthon de ne túl sokáig. Előbb utóbb el kell engedni, hidd el Ő sem akarná másképp. Hosszútávon nem egészséges mentálisan az, hogy így éljen bárki. Bár én láttam olyat aki így tett mert felemésztette a gyász. Napi szinten gyászolta éveken keresztűl. Nem volt jó látni. Aztán elengedtük edesanyámat... :-(

2020. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Egyenlőre megnyugtat, hogy a lakáson van, de ha úgy érzem majd, hogy emiatt nem tudom elengedni, akkor eltemettetem. A halála mindig fájni fog, bárhol is van az urna. Szerintem nem ezen múlik, de ha valaki túlságosan belemerul a gyászba és az otthon tartott urna csak ront a helyzeten, akkor tényleg jobb eltemetni. Én próbálom élni az életemet, de amíg megnyugtat, hogy látom amikor hazaérek, biztosan nem temetem el. Szóval majd az idő dönt.
2020. aug. 19. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

48 éves F vagyok. 1997-ben, 25 évesen veszítettem el az édesanyámat, aki 3,5 évvel halt meg a rák diagnózisa után 53 évesen. És tegnap hunyt el édesapám, 3,5 évvel a szívbetegség kimondása után, 82 évesen.

Nálunk családi közakarat szeretteink urnájának hazahozatala. Édesanyám is itthon van és édesapám is itthon lesz, ha meglesz a hamvasztás.


Nálam a szülő elvesztése sohasem von maga után látványos hisztérikus jelenségeket, nem raktam tele fekete placnival a facebookot és nem borultam ki. Akkor sem és most sem. Mindkét esetben sajnálatosan, de egyben szerencsésen már a gyászmunka jelentős része a haldokló életében elvégeztetett, hiszen pontosan tudtuk, mi a vége és kb mikortól mindenperces. Ennek ellenére fáj és rossz. De nem látványosan, inkább mélyen belül. Lassan-lassan fog ez felszívódni, hosszú idő alatt. De élünk tovább, bárkivel beszélek róla, nem vagyok kiborulva, nem kell nyugatózni, nem lett fekete a neten az adatlapom stb.


Az urna ittléte pedig a végakaratnak megfelelő, nincs látványos temetőberohangálás, nincs kampányfeladat mindenszentekkor stb. Ők már nincsenek, a hamvak nem ők, a hamvak csak lenyomatok az egykori földi pályafutásukról, nem több. Ereklyék. Egy pici darab az egykori lényükből.


És feldolgozható a szülő halála. Anyám fiatal volt, de apu szép kor ért meg. És tényleg tegnap halt meg és látod, itt ülök a gép előtt. Fog menni, de hagyd, hogy néha szomorú legyél, engedd magad gyászolni, nem tartozol senkinek sem a látványos gyásszal de a képmutató erősnek látszással sem. Üdv, kitartást, részvétem.

2020. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!