Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éves testnevelés felmentés...

Éves testnevelés felmentés szorongás és rohamok miatt?

Figyelt kérdés

Lehetséges?


Sziasztok! 16 éves lány vagyok. Tudom, hogy maga a kérdés is bicskanyitogató egyesek számára, viszont szeretném tisztázni. Nem vagyok lusta, szeretek mozogni, viszont valami még nálam nem kivizsgált, asztmához, de csak hasonló rohamok kapnak el kb. 3 éve, immár csupán egy kisebb futástól. Legutóbb egy ilyen másfél óráig tartott. Pedig sokat mozgok, fitt vagyok.


Most jön az elég erős szorongásom, ami emiatt mégnagyobbá nőtte ki magát, mert lassan 2 kört sem bírok lefutni ilyen roham nélkül, a mostani tanárom pedig rettenetesen ellenszenvesnek tart engem, amióta egy ilyen állapotban meglátott. Nagyon szeret megalázni, nevetség tárgyává tenni, de nem szeretnék úgy beszélni, hogy rágalommal lehessen vádolni.


Nekem csak az a lényeg, hogy ne kelljen a testnevelés óráira járnom, mert úgy érzem, nem bírom. Sem fizikailag, sem lelkileg, semmilyen formában, ahol ő jelen van. Nincsenek öngyilkos hajlamaim, de képes lennék megtenni egy kísérletet, hogy elhiggyék, rettenetesen szorongok maga a tanár, a testnevelés, és az óráktól is. Akármit megteszek, hogy ne kelljen az óráira járnom, csak középsulit nem szeretnék váltani.


Igyekszem egy pszichológussal is beszélni. Az ő szakvéleménye lehetővé tehetné azt, hogy éves felmentésem /vagy legalább amíg a dolog megoldódik/ lehessen?


Nagyon szépen megköszönöm, ha valaki segíteni tud! Remélem, nem hangzott úgy, mintha hisztis lennék, nem ilyen vagyok. Csak kicsit kétségbeesett.



2020. aug. 23. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
ööö... miben segítsünk. Pátyolgassunk és mondogassuk, hogy "nagyon különleges kis hópihe vagy és teljesen megértjük a JOGOS szorongásod szaros két kör futás miatt" vagy írjuk az igazat?
2020. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Oké, elmész egy a háziorvoshoz/gyerekorvoshoz, kérsz egy beutalót a pulmanológiára (légzés/tüdő vizsgálat). Ha a szakorvos talál valami rendellenességet, pl asztma, akkor arról kérsz egy igazolást. Ha az orvosok úgy látják, hogy ezzel a bajjal tényleg nem lehet futni, akkor kérsz egy felmentést is. Ha jogos, akkor adni fognak. ha a tüdődnek nincs semmi baja, és csak szorongsz, akkor meg nem kell felmentés. Ha a rohamok pszichés eredetűek azzal meg lehet tesizni.
2020. aug. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 (08.23) te egy igazi fäszparaszt vagy :D ahogy látom a gyerekágyad is szögekből állt össze
2020. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
pszichés eredetű roham is vezethet bajhoz
2023. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!