Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 évesen köthetek egyedül...

16 évesen köthetek egyedül biztosítást?

Figyelt kérdés
Az kérdés köthetek e egyedül biztosítást 16 évesen szülő nélkül vagy kell hozzá szülő?

2020. aug. 28. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És online sem?
2020. aug. 28. 19:28
 3/8 belapus ***** válasza:

Amennyiben arra gondolsz, hogy online hamis információkat megadva köthetsz biztosítást, akkor rosszul gondolod.Adott esetben érvénytelen lesz.

14 és 18 éves kor között a mindennapi életvitelhez kapcsolódó kisebb értékű szerződéseket köthetsz.

2020. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Van, amit köthetsz. Ha pl. van egy segédmotoros kerékpárod, aminek te vagy az üzembentartója, más nem is kötheti meg helyetted.
2020. aug. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem segédmotoros kerékpárra gondolok hanem autóra ha meglesz a jogsim márciusba ahhoz kell szülő vagy nem kell hogy megkössem egyedül a biztosítást
2020. aug. 29. 07:39
 6/8 anonim válasza:
Autóra is. Ahogy lehet autód, lehetsz üzembentartó, úgy a biztosítást is megkötheted.
2020. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Biztoshely Biztosítási Portál 2020. február 10. hétfő

18 év alatt csak szülő aláírásával vásárolhat fiatal korú gépjárművet és az egyik szülőnek üzembentartónak is kell lennie, ráadásul gyámhatósági jóváhagyás is szükséges. "

Nem köthetsz kiskorúként. A felnőttkorú üzembentartó köthet rá biztosítást.

Eleve 17 éves kortól vezethetsz.

2020. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen az aláírás megvan a szülőtől az adásvételin de akkor most biztosítást nem köthetek! Van 125ccm es forgalmi engedélyes motorom és csak én vagyok az üzembentartó nem szülő meg nem senki hanem csak én és 16 vagyok 7 es válaszoló
2020. szept. 1. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!