Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan mintha az emberek...

Olyan mintha az emberek gondolkodnànak, de mégis agyatlan a világ. Miért van ez:?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok az általánosítás. Nem mindenki gondolkodik de nem is mindenki agyatlan.
2020. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Ez a kérdés a kérdezőről szól. Azt hiszi, hogy ő a kivétel, aki nem agyatlan...
2020. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Csoportban elég sokan kevesebbet gondolkodnak, mint amire képesek lennének.
2020. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mert kifordították magából a Világot.

Meg van olyan is, aki elhiszi magáról, hogy tud gondolkodni, de közben meg valami általánosan sugallt sémákat hoz fel; és azok nem feltétlenül a belülről fakadó, saját gondolatai. Csak ő azt hiszi, de közben meg ez meg csak az "általánosan elvárt/elfogadott" vélemény. Amit elvárnak tőle. Lehet, hogy önvédelemből mond valami tök más véleményt, mert nem akarja, hogy kicikizzék, és akkor megpróbálja az általános álláspontot magáévá tenni, és még annak is érezni; a magáénak is akarja, szeretné, kívánja, óhajtja hinni; a mások által feltételezvén elvárt véleményt mondjuk. Valahogy bele akar simulni, hogy nehogy kicikizzék. Tehát magába az álláspontba, meg a szereppe is. Valamint még az emberek -asszem talán lehet, hogy főleg a tinik, vagy legalábbis közülük nagyon sokan- fáradtak is lehetnek gondolkodni, és ellesik egymástól a "lazulós" életmódot. Pl nekem volt egy négyes lánycsoport osztálytársam; és akkor közülük az egyikük 9-10. osztályban végig kitűnő volt; de bele akart simulni ő meg a baráti társaságába; aközé a maradék 3 ember közé; akik nem voltak annyira jó képességűek, csak 3-as tanulók voltak; és akkor úgy érezte, hogy teljesjogú "taggá" válhasson közöttük; le kell rontani a jegyeit hozzájuk. Pedig ezt el se várták, csak ők egyszerűen nem voltak olyan jó képességűek; és akik meg ötösök bennük általában azt hiszem, a tananyag nagyrésze már az órán megmarad; tehát annak a csajnak tutira tudom, hogy a képessége meg lett volna hozzá , hogy ötös legyen továbbra is, és ne hármas; csak valahogy ellinkeskedte, mert úgy gondolta, hogy lehet, hogy ezt várják el tőle; pedig a többiek, a másik 3 társa, ők lehet, hogy még fel is néztek rá, hogy milyen tök jó, hogy ő mindenből ötös. De amúgy szóval nem jegyekről beszélgettek legtöbbet- asszem- de azt a nagyon jóképességű csajt zavarta, hogy ennyire kilóg a sorból; meg hogyha most "ez a divat",hogy csak parti van, akkor érted, tehát ő is bele akart simulni ebbe. Amúgy szóba álltak mindenkivel, egy pici beképzeltség mindegyikükben volt, de amúgy a 4-ből azzal a hárommal, akik ilyen átlagos képességűek voltak, lehetett tök kedvesen, tök jókat beszélgetni. Az a nagyon okos az meg kirívóan fennhordta az orrát, ilyen kis flegma , elkényeztetett leányzó volt. Tehát az, aki 9-10.-ben ötös volt végig mindenből. Nálunk még papíros napló volt végig, tehát amikor diktáltuk be a jegyeket; vagy megbeszéltük, hogy ki hányast kap félévkor, évvégén, akkor hallottam; és akkor bennem ez nagyon megmaradt; hogy első két évben ötös volt mindenből, utána már csak 3-as. És tuti, hogy hozzárontotta szándékosan a többiekhez a jegyét.

Meg amúgy csomó mindenki szerintem el van kényelmesedve, úgy általában "energiatakarékos" módra állították magukat az emberek; mert pl nagyon le szívja őket a munka , a korán kelés, munkahelyre/suliba utazás; meg esetleg még aki tanul, annak még otthon is csak meló van, és ha nem tud emberfelettien teljesíteni; van, akit még le is szídnak a szülei; és még fizut sem kap az iskolai túlórákért. Pl hogy otthon még a sulis nyolc órája után leül tanulni a holnapi nyolc órájára; miután hazaért; és épphogycsak egy szusszanásnyi ideje van. Amúgy szerintem aki többet agyal, filozofálgat, annak nehezebb dolga lehet pl az iskolai tananyaggal, mert a másik csak elfogad mindent, amit készen leraknak elé; tehát mint egy kis szivacs, fel tudja szívni magába a tananyagot már órán a nagyját; és akkor filozofálgatni meg nem szeret, vagy nem is érdekli, és akkor nemtom ilyen emberek mint csinálnak ilyenkor. Lehet, hogy pl filmet néz, vagy pl hülyül csetben a barinőkkel; vagy tényleg nem tudom. Na, egyszer meg kéne kérdezni egy ilyen embert. Mert pl az a csajszi, aki 9-10.-ben ötös volt mindenből, na , ő például nem tűnt művészléleknek sem; de azt mondjuk el tudom még róla képzelni, hogy elment egy parkba leülni egy padon (de inkább könyv nélkül); vagy pedig elment hamburgerezni mondjuk. Vagy mondjuk neki nem, de a tesójának lehet, hogy van kutyája, és akkor elvitte ez a csaj a kutyát sétáltatni; vagy boltba elugrott; vagy mondjuk keresett új zenéket; akár esetleg szimplán csak bekapcsolta a rádiót , és hevert az ágyon; és nem gondolkodott semmin sem. Asszem, ez a legvalószínűbb variáció. Hogy amikor nem a többiekkel volt, és mondjuk nem is vásárolt (itt most ruhára gondolok, de az előbb meg ilyen tejre, kenyérre gondoltam, amikor írtam, hogy bolt - ; mondjuk azt nemtom, mennyire volt gazdag család; hogy mennyire mehetett el ruhákat vásárolni; de szerintem mindig trendi volt, tehát kifogástalan az öltözete [tehát nem ódivatú, és nem is volt ízléstelen se, tehát jó volt ahogy kinézett] ), akkor csak benyomta a rádiót, és azt hallgatta, ami éppen ment rajta; ha meg valami nem tetszett; akkor áttekerte máshová.

2020. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*egyébként az ódivatú is lehet jó, lehet szép.
2020. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Olvasva a hozzászólásokat, én inkább kevésnek tartom magam ehhez a világhoz, porfing vagyok.
2020. aug. 29. 15:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát ez az; mert nem gondoltál bele ,hogy milyen csodálatos is vagy valójában; pl ha jószívű vagy; az már tök jó. :):) Akkor már lehetsz csodálatos.:):) Meg pl ha egy alapból bunkó ember nem okoz kárt senkinek, hanem elér valami másnak már emberfelettit; akkor még akár őt is nevezhetjük csodálatosnak.

Asszem, a Jézus mondta amúgy,hogy nem lakozik Isten kézzel csinált templomokban, bennetek van. Meg még hogy Mind istenek vagytok , a Fennségesnek fiai mindahányan. Tehát a gyermekei. Meg még ilyenek. :):):) Tehát így mindenki egy isten. :) Mindenki a nagy Istenből egy darab. :):)

2020. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*gondolj arra, mint pl a belső szervek, vagy pl a körmök, tehát te is Istennek vagy egy ilyen fontos része. Én sejtnek szoktam pl mondani.
2020. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A belső szerveim kifolynak közhelyeidtől...
2020. aug. 29. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Na, akkor ez a helyzet. Akkor sokmindenki sok közhelyt olvasott, és kifolyt az agyuk .
2020. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!