Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itthon vagy külföldön képzeled...

Itthon vagy külföldön képzeled el magad 5-10 éven belül? És miért?

Figyelt kérdés

Jellenleg ez a kérdés foglalkoztat engem. Leginkább a 20-30év közöttiek válasza preferált, de mindenkire nagyon kíváncsi vagyok!:)


Mi az ami titeket itthon tart vagy költözésre sarkal?

Ha elmentek, mi az úticél és miért?

Visszajöttök valamikor vagy maradtok?

Család hogy fogadja/fogadta?

Féltek egy új élet kezdésétől vagy nem?

Mit érdemes ilyenkor átgondolni?


Előre is köszönöm a kérdésekre a válaszokat!


20/L



2020. szept. 1. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Külföld


"Mi az ami titeket itthon tart vagy költözésre sarkal?"


Kb. 2 hét múlva kezdem kinn az egyetemet.


"Ha elmentek, mi az úticél és miért?"


Anglia, egyetem miatt


"Visszajöttök valamikor vagy maradtok?"


Passz... talán ha lesz távmunkám és a családom még mindig itt él.


"Család hogy fogadja/fogadta?"


Apa támogat 100%-ban, mert ő is menne, gyakorlatilag bárhova, Anya még durcizik, de inkább már támogat, mert inkább segít, hogy jól legyek mint hogy ne, a tesóim már tervezik h mikor látogatnak meg a szünetben ha tudnak a covid miatt, a nagyszüleim pedig gratulálnak, de az "Itt élned halnod kell" idézet gyakran előkerül. Nagyon gyakran.


"Féltek egy új élet kezdésétől vagy nem?"


Próbálok rá úgy gondolni mint egy hosszú táborra, mert nyáron jövök haza.


"Mit érdemes ilyenkor átgondolni?"


Ár-érték arány, meg a pro-kontra lista. De ez mindenkinek személyes, hogy mi nyom jobban a lattba.

Kb. ennyi.


"Előre is köszönöm a kérdésekre a válaszokat!"


Nagyon szívesen! 😊

2020. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

*18/L


(Bocsi, ez lemaradt)

2020. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Én már 10 éve elmennék innen (29), de ha az elején nem lépsz elég keményen, akkor az itthoni dzsuva foglyul ejt és nem enged soha többé, úgyhogy aki dobbantani akar fiatalon 16-21 év között, az nagyon álljon a sarkára és húzzon innen jó messzire. Család, barátok, szerelem nem ér annyit, hogy egy életre tönkre tedd magad itthon.


Menjetek és kívánok hozzá nagyon sok sikert! És ne sírjatok emiatt, ez a hely nem éri meg a könnyeket! Majd ha megízlelitek a valódi életet, tudni fogjátok mi a különbség és meg fogjátok érteni!

2020. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ezteljesen igyvan 3-as!!
2020. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

En mar kulfoldon elek es a kovetkezo 5-10 evet is itt tervezem.

Itt tobbre vittem 2-3 ev alatt mint Magyarorszagon. Vettunk hazat, igaz hitelre de jobb mint az alberlet, van munkank, rendesen be vagyok jelentve.

Magyarorszagon is ugyan azt dolgoztam de nem jelentettek be 8 oraba es igy hitelt nem is kaptam volna. A fizetes is ingadozo volt, nem lehet igy hitelbe belevagni.

Most rendszeres stabil fizetesem van, felesegem is dolgozik.

Felesegem nem talalna munkat Magyarorszagon mert nem beszel magyarul de o szivesen lakna ott. En egyedul nem birnek mindent fizetni.

Talan ha nyugdijasok leszunk akkor visszakoltozunk de addik meg nagyon sokat kell dolgoznunk.

2020. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Itthon. Nálam szóba se jött külföld.
2020. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itthon a nyomorúságomban.
2020. okt. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!