Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy,hogy nem neki...

Más is érzi úgy,hogy nem neki való ez az élet?

Figyelt kérdés
Sokszor gondolkodom azon,hogy lehet jobb lenne inkább menni,sok minden nem adatik meg az embernek vagy nem úgy van ahogy szeretné és sok minden nem is tetszik.Tudom majd írják élni jó meg fantasztikus meg ilyesmi de sajna én ezt nem így látom.

2020. szept. 3. 15:28
1 2
 1/20 anonim válasza:
50%
sajnos ismerős.de én viszont mégis úgy gondolom, hogy akármi is van veled, van rosszabb, akik mégis leélik az életüket. az élet jót is, és rosszat is tartogat számunkra. ne öld meg magad, várd ki, hogy mi van az élet tarsolyában! aztán ha nagyon szarul vagy, akkor se megoldás a gyógyszer, akkor ajánlom a pszichológust. szép napot, hajrá!
2020. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát én sajnos csak a rosdzat látom

Pl sőt nagyon sok jóra nem is számítok. Járok amúgy pszichológushoz de nem tudom.

2020. szept. 3. 19:36
 3/20 anonim ***** válasza:
A fogyasztói társadalom elpusztítja az emberi fantáziát, ezért az emberek nem, vagy csak nagyon nehezen találnak maguknak elérhető célokat. A problémák akkor kezdődnek és erősödnek fel egyre inkább, amikor az ember haszontalannak érzi magát, nem talál további kijelölt, elérhető célt az életében. Próbálj az élet azon szegmenseiben puhatolózni, körül járni dolgokat, amerre eddig még eszed ágába nem jutott, hogy szerencsét próbálj, - lehet, hogy egyik pillanatról a másikra találsz valami olyan dolgot az új környezetben, amiben megtalálod a számításodat, felpörgeti egy kicsit a fantáziádat. Járj emberek közé, mert bár vad a világ, de az megfelelő társaság inspiráló hatással lehet egy életunt emberre!
2020. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3/


Hát sok minden bánt és sok minden miatt szorongok,célom az nem nagyon van illetve régen egy célom volt most utána néztem kicsit de most már végkép nem akar létre jönni,most két olyan dologba kezdek amik nem a céljaim leginkább pótcselekvés,de lehet ezek se mennek sokáig.Na igen emberek közt vagyok néha csak nem velük szóval társaságom se nagyon van csak a magány és saját magam,hiányzik a szex meg hiányzik egy barátnő ezek is nap mint nap szorongást keltenek bennem meg a sikertelenség érzése legyen az bármilyen téren is pl a nők terén is.Szóval nem sok inspiráció van az életemben.

2020. szept. 4. 01:51
 5/20 anonim válasza:

Szia! Hasonló cipőben járok, bár kívülről úgy tűnik, mintha lenne célom és haladnék, de belül egyáltalán nem tudom, mit csinálok és mit akarok. Meghalni nem akarok, csak érzem, hogy "felesleges típusú" ember vagyok, aki nem követve a normákat megy a maga feje után, közben nem biztos a dolgában. Szívesen lennék néha birka, kívánom, hogy hallgattam volna másokra, és talán most könnyebb lenne.

Második válaszoló jól írta, a fogyasztói társadalom sok mindent kiöl az emberből. Na meg túl sok a lehetőség, és nagyon könnyű elveszni benne.

Hát nem mondom, hogy menj a saját fejed után, találj egy célt, ugyanis én így szívtam meg (karrier, párválasztásban is). Sajnos, aki nem tud/akar menni a tömeggel, robotolni, az bizony nehezen jut egyről a kettőre.

Írhatsz ha ki szeretnéd beszélni, mi bánt.

Szakembert azt javaslom én is.

2020. szept. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
55%
Szia! Teljesen áttudom érezni a problémát. Igazán én az életnek nem látom sok értelmét, úgy érzem, hogy mostanra belefásultam a szürke hétköznapokba. Semmiképpen se akard megölni magad, az nem megoldás. Én azt tanácsolnám, hogy lépj ki a komfortzónádból, csinálj valami újat. Én azt tervezem, hogy most érettségi után belépek a seregbe, szerencsét próbálni.)
2020. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

– A modern ember egyre hajlamosabb az elégedetlenségre, és ez nem feltétlen személyiségfüggő, hanem inkább társadalmi probléma – magyarázza Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus. – Az ember pszichés működése maximum 150 fős csoportra lett optimalizálva, ahol fontos az összehasonlí­tás, hiszen ez teszi működőképessé a közösséget, és biztonságot ad. Ma viszont tucatnyi csoportban kell összemérni magunkat, ezért könnyebben kerülünk olyan helyzetekbe, ahol alulmaradunk. íllandó bizonytalanságban lebegünk. Azt érezhetjük, hogy bármit csinálunk, az nem elég jó, nem tudunk megfelelni, és kialakul a tanult tehetetlenség.



Miért nem jó nekem soha semmi? - csaladilap.hu

csaladilap.hu › 4348_miert_nem_jo_nekem_soha_semmi

2020. szept. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen én is bizonytalan vagyok a jövőmben úgy érzem egy senki vagyok csak azt látom mindenki építkezik,autókat vesznek nyaralgatnak haladnak egyről a kettőre sikeresek én meg egy nagy nulla még barátnőm sincs sőt még a szex se nagyon adatik meg nem újjítok fel házat meg nem vagyok sikeres... Sőt bele ragadtam egy állapotba szóval nem sok értelme van itt lennem ezen a világon.
2020. szept. 5. 14:48
 9/20 anonim válasza:
100%

Hello!


Én se most élem a legjobb korszakomat az életemben. Elgondolkoztam, milyen jelentéktelen az én életem. Hiszen, további 8 millió ember él még rajtam kívül, valószínűleg valaki pezsgőt bontana, ha meghalnék. Miért éljek úgy, hogy nem azt csinálom amit szeretnék, hogy másoknak felelek meg nem magamnak? Ha most előre mennék az időben az idősebb énem mit mondana? Azt, hogy bárcsak öngyilkos lettél volna, vagy örülj, hogy nem tetted meg? Honnan kéne ezt tudnom? A jövő nincs könyvbe vésve. Én alakítom a jövőmet, de honnan tudjam merre kellene haladni? Szerelem, barátság, dráma, veszekedés. ÉN EBBŐL NEM KÉREK. Nem akarok élni (kifejteni nagyon nem szeretném), és én úgy gondolom, hogy nem nekem való ez az élet. Jó lenne menni, nem hagyni magam után semmit, és egyszer az életben magamra gondolni...

2020. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9/


Én is úgy látom itt maradni megalkuvás és én nem én vagyok.

2020. szept. 5. 22:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!