Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 77 éves apámat feljelentettem...

77 éves apámat feljelentettem testi sértés miatt.jogilag mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2 éve haza költöztem kisfiammal a szülői házba. Apám a haszonélvező én és a nővérem az örökösök. Mielőtt bárki is ítélkezne a helyzetembe... Ma én holnap meg te... Tartja a mondás. Már az első napon kijelentette apám hogy jól elbánik velünk és takarodjunk vissza ahonnan jöttünk!18 éves koromban az állandó családi terror miatt költöztem el. Engem nem akartak a szüleim ezt anyám közölte is velem. A nővérem volt mindig is a libling a mai napig.anyám nem él már. Amióta ide költöztünk, az öreg mindent elkövet hogy elmenjünk innen. Én nem tudok hová mert a kisfiamat teljesen egyedül nevelem és albérletben laktunk ami húzós. Tudni kell róla hogy világ életében italozott az apám, ütötte verte a családját ahol tudta. Most is szépen vedel. Van egy kedvenc 33 éves unokája nővérem fia akinek a feneke alá volt minden rakva amióta megszületett. Az én kisfiam születési dátumát egyik sem tudja. Szóval az öreg olyan dolgokat csinál hogy el akarta zárni a vizet az aknában, a villanyórát piszkálgatta, üvöltözik arogánsan. Elhord mindennek.minden tárgyunkkal valamit próbálkozik kárt tenni. Hűtőszrkrényemnek az ajtajában bele csapot behorpadt.kicsavarta az égőket, bemászkál a szobáinkba. Legutoljára egy aluminiúm létrát vágott nekem úgy hogy elvágta az újjamat. Kétszer kihívtam a rendőröket ezek azt gondolták hogy ejnye bejnye az öreg. Most volt az első meghallgatás mivel feljelentettem. Nevetséges volt az egész úgy ahogyan volt.nem akarok békülni vele mert már besokalltam egy életre amit én átéltem a dolgai miatt. A tárgyaláson viszontvádolt az öreg amit persze nem fog tudni bebizonyítani. A bíróságon az volt az éreztem mintha még ezek után ő lenne a szegény ember nem akarok a gyámja lenni isten őrizz! Nem tudom mi tévő lehetek hogy tudnám lezárni ezt az egészet hogy nekem és a kisfiamnak jó legyen és ne kelljen itt szenvedünk! A kedvenc unokája a mindene és meggyőződésem hogy rakja alá a lovat az öregnek.
2020. szept. 4. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A haszonélvezet minden egyéb körülményt felülír. Ha ő azt akarja - és ezt törvény által eme joga érvényesítésére felhatalmazott fórum elé viszi hivatalos úton, - akkor neked menned kell. Keresd a lehetőséget, hogy minél hamarabb el tudj onnan menni, - a fennálló jogrend hibája, de érdemben senkit nem érdekel tovább, hogy ezt te mennyire ítéled meg igazságtalanságként. Amíg el nem tudsz menni, addig próbálj meg olyan szinten alkalmazkodni, amely nem meríti ki a megalázkodást, - ellenben túl sok szavad nincs abban a házban. Minél hamarabb próbálj meg elmenni onnan, - ne várd ki, hogy hivatalos papírt nyomjanak a kezedben annak a szándéknak a kinyilvánításáról, hogy ezt kell majd tenned, (ahhoz többnyire várható, hogy csapnak egy határidőt is, ami tovább nehezíti a helyzetedet). Valószínű, hogy úgy éli meg az öreged a saját szemszögéből a helyzeteteket, hogy anno, leléptél, "cserben hagytad", le sem szartad, akkor végképp nem tartozik irányodba semmilyen empatikus szemlélettel, - menj oda, ahol eddig élted az életedet.
2020. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a ház miatt lett feljelentve és itt most nem az a per tárgya.A viselkedése miatt! Az utcára nem mehetek továbbá bejelentett lakcímem van! Az elmeorvosi vizsgálatot javasoltad volna mint tanácsot akkor azt mondom hogy tudtál hasznosat írni. Biztos te is ki mennél az utcára a másik helyébe.
2020. szept. 6. 07:44
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Én azt mondanám neki:

Apa, eddig nagyon rossz volt a kapcsolatunk, de ez nem jó így. Egy év múlva elköltözök innen de addig szeretném ha megbocsátanál nekünk és emiatt kérlek fogadd el ezt az öt liter 80%-os eredeti jamaicai rumot!


Aztán remélném hogy halálra issza magát de addig amíg nem, talán leszáll rólunk. Aztán ha megint bunkózna, adnék neki ajándékba még piát. Whiskey-t vodkát és pálinkát. mindig egy üveggel. Mire megpusztul már szeretni fog titeket.

2020. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez szuper van benne valami.... 😀
2020. szept. 6. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!