Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Voltam edzőteremben, és edzettem 40 percig, de folyamatosan. És másnap felkelek, és annyira fájnak az izmaim, olyan minta brutálisan izomlázam lenne, és már szinte fáj. De olyan szinten, hogy alig tudom a kezeim mozgatni. Ez mitől lehet?:(
2020. szept. 5. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Mekkora súlyokat emeltél?

Milyen gyakran sportolsz?

Nagyon fontos, ha hosszabb idő után állsz vissza a normális edzésedre, akkor fokozatosan kezd az izmaidat vissza szoktatni.

Az pedig még fontosabb, hogy ne emelj 3x annyi kg-t mint amennyit elbírsz, ettől nem leszel izmosabb, hanem szétb*szod vagy a térdedben/csuklódban/akárhol a porcot, vagy az inakat, vagy ami súlyosabb az izmaid el is szakadhatnak, ez nem játék.

A sport a türelemről és a kitartásról szól, nem pedig arról, hogy hogy nézel ki.

Megérte?

2020. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
60kg vagyok 7,5kg-os súlyokat emeltem, de nagyon sokszor.. És ittam valami vizesitőt (ami állitolag bevizesiti az izmot vagy valami) 16 éves vagyok, csak 2 napja járok edzőterembe. Utána meg elkezdtem mégnagyobb súlyokat emelni.. És most a végeredmény hogy a kezem annyira fáj hogy kinyújtanise tudom:( annyira fáj
2020. szept. 5. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy darabig hanyagold az edzőtermet, vagy csak nagyon lightosan edzél, legalább addig, amíg jobban nem leszel.

És legközelebb 2x is gondold meg, hogy már a második napodon meg akarsz-e halni vagy sem :D

Rengeteg időd lesz edzeni. Ha figyelsz a megfelelő kalória bevitelre és persze rendszeresen jársz, akkor az eredményt minimum 1 hónapon belül látni fogod, anélkül, hogy tönkre tennéd magad. Főleg ha fiú vagy, mert ők hamarabb izmosodnak (állítólag)

Ne terheld túl magad, ez tényleg nem arról szól, hogy haldokolva menj haza, hanem inkább egy kikapcsolódás, stressz levezetés. A jó test az mindig csak másodlagos cél :D jönni fog "magától is" ha kitartó vagy.

2020. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!