Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám legyőzni azt a...

Hogyan tudnám legyőzni azt a félelmem, hogy nem merek telefonálni?

Figyelt kérdés
Orvoshoz kéne időpontot kérnem telefonon keresztül, de nem megy, nem tudok rendesen beszélni, csak habogok összevissza. 2-3 alkalommal fordult elő hogy pizzát rendeltem, akkor is alig bírtam kinyögni hogy mit akarok. Szüleimmel, barátaimmal való telefonálással nincs problémám. Akinek hasonló problémája volt, hogy győzte le?

2020. szept. 7. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Én sem szeretek telózni idegenekkel, de nemmennyire durván. Gyakorolj rá, telefonnal a kezedben, mintha a dokival, akárkivel beszélnél
2020. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rastresszelsz feleslegesen.. ird le elore mit aakarsz mondani, aztan azt olvass fel.. persze belekerdezhetnek ebbe abba, de ott mar konnyebb lesz rogtonozni
2020. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En egyszeruen belekenyszeritettem magam a helyzetbe. Orakig kepes voltam ulni a telefon felett es agyalni ezen, aztan a vege mindig az lett, hogy hetekig kitoltam minden fontos hivast. Mostanaban ugy csinalom, hogy maximum perceket agyalok rajta, ha megint ram jon a szorongas es egy hirtelen pillanatomban ranyomok a hivasra, onnan nincs visszaut, meg ha mar elkezdtem hivni meg cikibb lenne kinyomni allandoan. Mindig mindent elokeszitek, ami szukseges. Iratok, ugyiratszam, szerzodes szama, stb., ami eppen kellhet az adott beszelgeteshez es igy vegulis nem tudok leegni. Pizza rendelesnel valaszd ki elore melyiket szeretned es ha kell, ird is le magad ele es olvasd fel az etel nevet, igy tuti nem felejted el es nem kezdesz habogni.
2020. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni a válaszom, de úgy tudod legyőzni, hogy jó sokat telefonálsz. Eleinte írd le a kulcsszavakat egy papírra, felolvasni biztos fel tudod. Minél többet gyakorolsz, annál könnyebben fog menni, a végén meg már olyan lazán megy mint a légzés.
2020. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is gyűlölöm, a hivatalos telefonokat, de a munkám miatt szükséges volt, tehát muszáj volt ezt a dolgot legyűrnöm magamban

Úgy győztem ezt le, hogy mindent aprólékosan leírtam. A rögtönzés meglepően könnyebben ment. A végén egyre könnyebben telefonáltam idegenekkel is.

DE újabban újra rám tört, ez a "fóbia", amióta nem napi szinten telefonálok, de enyhébben. A hivatalos telefonokat még mindig igyekszem kerülni, ha lehet.

2020. szept. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen félelmem, de én alapból mindenre feleslegesen rástresszeltem, nem is kicsit. Nekem egyszerűen az jelentette a megoldást, hogy 'lehűtöttem a vérem', önkontrollt tanultam és legyőztem a szorongást.


Egyet jegyezz meg, minden fejben dől el. Szóval bátran, gyűrd le fóbiád. :)

2020. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, sikerült az időpont kérés 😁
2020. szept. 8. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!