Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam a postától SMS értesítő...

Kaptam a postától SMS értesítőt, hogy a csomagomat átvehetem a postán, de mikor mentem átvenni, a csomagomat nem találták meg. Ebben az esetben mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Rendeltem aliról pár cuccot (maximum 1000 ft értékűek, még ellopni sem érdemes). Múlt héten csütörtökön jött az SMS, hogy a csomagom átvehető a postán, viszont valamiért ezt az sms-t csak kedd este vettem észre. Ma mentem is érte, de ott már nem találták meg a csomagom, pedig ketten is keresték. Elveszhetett a csomagom csütörtök óta a polcról? Vissza nem küldhették, mert az sms szerint 24-ig átvehetem. Mit tudok tenni az ügy érdekében, azon kívül, hogy naponta a nyakukra járok, hogy keressék meg?

2020. szept. 11. 03:53
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

5 munkanapig kötelesek tartani a csomagodat.

Tájékoztasd a küldő felet is.

Emelj panaszt a felettes szervnél.

2020. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BlackSword ***** válasza:
54%

Most jön néhány kérdés, ami lehet hülyén hangzik, de...

-Jó postára mentél???

-Milyen névre várod a csomagot???

-Ha kaptál sms-t akkor a posta.hu nyomonkövetésnél Te magad is meg tudod nézni...

-Házhoz, vagy postára kérted?

2020. szept. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi oldalak általában, mint wish vagy ali nemzetközi sima levélként küldik, nem csomagként. Esetleg ajánlott nemzetközi levél is szokott lenni. Ha van telefonszám és meghaladja az előírt méretet, miszerint nem fér postaládába, akkor kap sms-t az ügyfél, Ha nincs telefonszám akkor papír alapú értesítőt kap.


Egyszer nekem sem találták, kiderült a postán “rossz” helyre tették. Ha sima, akkor nem is nagyon tudnak mit csinálni, viszont ha sms ment róla, biztos, hogy volt náluk ott a postán. Ezt ők keverhették el.

2020. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Kiderült, hogy akkor is kaphatok sms-t ha a csomagom még itt sincs, de az országban van, és akkor is kapok ha ténylegesen beér a postára. Mind a kettő üzenet ugyan az szövegileg, csak a küldemény azonosítója más. Csak hogy már biztos ne igazodjon ki rajta senki...


Minden rendelt csomagom meg jött a kérdés kiírása óta, szóval ez a bizonyos sms mögött nincs elveszett csomag, csak hibás rendszer :)


Ja és üzenem annak, akinek hasonló problémája lenne:

az sms-ben kapott küldemény azonosító felesleges, a postán nem tudnak vele mit kezdeni, online csomagkövetésnél sem használható...


A postán dolgozó hölgy szerint csak az a csomag van biztosan a postán amiről papír jön.

2020. szept. 14. 18:16
 5/7 BlackSword ***** válasza:
Csakhogy a postán maradó csomag esetén akkor kapsz sms-t, ha felkerült a csomag a kézbesítő posta készletére...
2020. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem postán maradó csomag volt, szimplán nem hozza ki a posta ha nem fér be a postaládába. Ezt is nemrég tudtam meg, hogy nem kötelesek kihozni. Eddig papír értesítőt kaptam, hogy mehetek érte már az nap is, ez az sms új rendszer.
2020. szept. 19. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ezt mondtam, hogy nemzetközi levél, nem csomag. Csak én azt hittem, h azt a bizonyos sms-t kaptad amikor már ott van és a postán rögzítik a küldeményt, ami után ha elkeveredik a postán keverhették volna el. Az sms valóban új, pár hónapja alkalmazzák, de ha nincs rajta telószám marad a régi papíros értesítő.

Amit említettem, hogy nekem jött értesítő, az pedig pont az a kavarodás volt, hogy a simák között keresték, de ajánlott volt, de a kézbesítő hiányosan adta meg az értesítőn az adatokat. 🤷🏻‍♀️

2020. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!