Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autó eladás forgalmi és...

Autó eladás forgalmi és rendszám nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy autó, amiről biztosítási díj elmulasztása miatt a rendőrség bevonta a rendszámot és a forgalmit.

Vevő nem egy lenne rá.

Mi az eladás módja ilyen esetben?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 11. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül eladható, ugyanolyan adás-vételi szerződés kell, mintha forgalomban lenne.

Ha van rajta műszaki, mindjárt kérhetik is vissza a rendszámot és közlekedhetnek is vele, hiszen lesz rajta biztosítás; az az átírás feltétele. Forgalmit pedig újat állítanak ki, helyben, az ügyintézés során, az új tulajdonos nevére.

Téged büntettek a kivonással, neked van díjtartozásod a biztosító felé, nem az autónak.

2020. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy lehet-e ilyet!
2020. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az oké, hogy nekem van díjtartozásom, ez világos. Az a része engem terhel.

Csak ugye adásvételi szerződésen fel kell tüntetni a forgalmi számát. Ha nem tüntetem fel, mivel ugye nincs, akkor elfogadják e a kormányhivatalban a további ügyintézéshez. Nekem is be kell jelenteni a tulajdonos váltást, illetve az új tulajdonosnak is.

A műszaki lejárt, a vevő pedig alkatrésznek akarja megvenni.

2020. szept. 11. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:

A forgalmi számát nem tudod ráírni a szerződésre, ha nem jegyezted fel. (Ahogy a törzskönyv számát sem tudják azok beírni, akiknek nincs. Vannak még ilyen járművek.)

Meg ha tudod is valahonnan a forgalmi számát, a vevő és a tanúk elfogadják látatlanban?

Az ügyintéző látja a nyilvántartásban. Azt is látja, hogy be van vonva, nem fogja hiányolni.


(Nem ez a kérdés, de a vevőnek úgy átíratni, hogy alkatrésznek veszi, kockázatos. Soha nem fogja tudni véglegesen kivonatni a forgalomból, mert ahhoz regisztrált bontó átvételi igazolása szükséges. Hiányos jármű esetén nem adnak ilyen igazolást. A rendelet célja, hogy mivel sok veszélyes hulladékot tartalmaz a jármű – még a műanyag műszerfalborítás is az -, megfelelő ártalmatlanítást alkalmazni képes, vizsgázott, ellenőrzött helyen történjen a teljes bontás. Egy hiányzó lámpaburával, ajtókilinccsel stb. még átveszik, de jelentősebb hiánnyal már nem. Ha nem akar KGFB-t, gépjárműadót fizetni, akkor félévente 2300 Ft-ért legfeljebb 6 hónap időtartamra kivonathatja a forgalomból. De nagyon kell ügyelni arra, hogy egy nap hézag se legyen közben. És ezt egy életen át csinálni… Bár, ez nem a te gondod.)

2020. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!