Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol tanulás filmekből?

Angol tanulás filmekből?

Figyelt kérdés
Az angol tudásom eléggé szedett- vetett...tudok alap szinten komunikálni de eléggé nehezen megy... Filmekből van úgy értelme hogy magyar szinkronnal nézem? Vagy nézzem angol felirattal? Csak az a baj úgy meg nem fogok érteni semmit. Javaslat? Tanács?

2020. szept. 16. 19:56
 1/8 anonim válasza:
Szerintem magyar felírattal nézd de elöször próbáld meg úgy hogy nem olvasod hozzá a szöveget és nézd meg mennyit értesz meg belöle utána nézd meg mégegyszer ugy hogy olvasod hozzá.
2020. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj szinte semmit nem értek belőle de más meg azt mondja hogy inkább csak angol felirattal nézzem még ha az elenén nem is értek belőlük semmit...ez tényleg bevállhat?
2020. szept. 16. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted mit olvasol, nincs értelme. A semmiből nem fogod megtanulni hogy mit jelent az elhangzott mondat. Ez a filmnézős módszer arra jó, hogy növeld a szókincsed a minél több hallott szöveg által (illetve a szinkron negatív hatásait elkerüld), de egy alapvető tudás szükséges hozzá, hogy el tudd kezdeni. És ez is csak úgy működik jól, ha eredeti nyelven hallgatod és az eredeti nyelvű felirat megy hozzá - ha esetleg lemaradtál egy mondatról vagy olyan a kiejtés, tempó stb. hogy vissza kell olvasnod ami elhangzott).


Ha magyar a szinkron akkor nem csináltál semmit, hiszen nem hallod az eredeti szöveget, sem a kiejtést, és még a szórendünk is más. Ha pedig magyar a felirat akkor annak az olvasására fogsz figyelni és az agyad kizárja az angol beszédet, megint nem ért semmit.

2020. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
hát lehetséges,de szerintem eleinte érdemesebb magyar felirattal nézni mert hiába nézed angollal ha nem értesz semmit a hangból és az irásból se.
2020. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Filmnézés az nagyszerű kiegészítés. Magában... egyszerűen primitív. Ezt itt találtam valamikor, nagyon jól láttatja az angollal való foglalkozás (OLVASÁS, ismeretlen fogalom, lásd értelmező szótár) és a filmnézés közti különbséget:

Forgatókönyv keírás: The snow is still falling. It covers the ground. It covers the acres of parked cars. It swirls and tosses and blows. As the five friends come bursting out of a side exit they all stop dead in their tracks.

Forgatókönyv párbeszéd: VINCE: Snow... Holy shit, snow!

2020. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején azt mondták, hogy angolul nézzek filmet, angol felirattal Azt csak én teszem hozzá, hogy a "hivatalos" felirattal nézzed, mert sokszor futottam már bele olyanba, hogy lelkes rajongók által feltöltött felirattal néztem filmet, ami vagy nagyon leegyszerűsített volt, vagy spanyol, német stb szavak is voltak benne Eleinte MINDEN mondat után állítsd meg a filmet(ez nem a szórakozás ideje, hanem a tanulásé) és szótárazd ki, ameddig nem érted, aztán nézd végig egyben az egész jelenetet Olyan filmeket javasolok, amiknek lassú a cselekménye, én pl szeretem az 50-es évek zenés filmjeit, a zenebetéteket nem fordítottam le, csak megnéztem, csak a prózai részek fordításával foglalkoztam

Mondjuk azt nem értem, hogy ha alap szinten(mit jelent ez pontosan?) tudsz kommunikálni, akkor miért nem értesz valamennyire egy filmet angol felirattal

2020. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, igazából van olyan dolog amit megérted de eléggé kevés dolog az a tudás és nem tudom hogy azzal tanulok e ha ennyi tudással szinkron nélkülangol delirattal nézem
2020. szept. 17. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok Mikor nekem a nyelvtanár azt a módszert javasolta, amit leírtam, akkor kb, az alapfokú szint háromnegyedénél voltam, tudtam egyszerű mondatokat mondani, útbaigazítást adni Pár hét kitartó gyakorlás(napi 1 óra) után hozzászokik a fül az angol kiejtéshez és nem kell mondatonként leállítani a filmet, pár hónap után meg csak néha kell rápillantani a feliratra
2020. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!