Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van hasznos önsegítő könyv...

Van hasznos önsegítő könyv bántalmazottként felnőtt embereknek?

Figyelt kérdés
A mérgező szülőket már olvastam, de sajnos érdemben nem segített. Szerintem nálam annál nagyobb a baj, hogy az segítsen.Nagyon iszonyú gyerekkorom volt, fizikai és lelki bántalmazással nőttem fel. Nagyon szeretnék "meggyógyulni". A bántalmazottságom folyamatosan üldöz egész életemben minden párkapcsolatomban és emberi kapcsolatomban is. 23/L

2020. szept. 18. 16:36
 1/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A Mérgező szülők c. opusz arra nem jó, hogy az életedet megváltoztassa, arra jó, hogy meglásd, mi az ami szinte minden esetben működik: a pszichoterápia. Aki ott kijött a bántalmazásból, mint külső profi segítséggel jött ki. Ehhez mindenképpen kell egy tapasztalt külső nézőpont, saját magadtól csak tünetileg tudod 'orvosolni' a dolgokat, a pszichoterápia (több éves önismereti munka) képes tövestül kihúzni a problémát az életedből. De legalább Te látod már ilyen fiatalon, hogy honnan erednek a problémáid és látod a mintázatokat, hogy ismétlődnek. Sokaknak a te korodban eszükbe se jut a kapcsolat a gyerekkor és a jelen életvezetési nehézségei között. A könyvek nehezen jutnak el a saját érzelmi szintedre, megakadnak az értelmednél. Értelemmel könnyű belátni problémákat és következményeket, de ahhoz hogy az "üldözöttséged" megszűnjön, egy profi kell, aki végigvezet a gyermekkor fájdalmain úgy, hogy közben már a felnőttkor védelmében tudod őket átélni. Na, ez az igazi segítség, mert így szűnik meg a hatalmuk feletted. Ezt önsegítő módszerekkel nem lehet. Úgy csak azt lehet, hogy trükköket találsz ki arra, hogy ne vegyél tudomást róluk...
2020. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod! Igazad van, főleg az utolsó mondatot nagyon jól elkaptad..Ez valójában az egész életem.

Az az igazság hogy egészen kicsi gyerekkoromtól jártam pszichológushoz, mindig kisebb-nagyobb megszakításokkal,már felnőttként önszántamból is sokszor nekifutottam, de sajnos végül mindig rosszul sült el. Valószínű,hogy nem megfelelő emberhez mentem, de én inkább úgy érzem hogy mivel "a rossz embereket vonzom" valószínűleg a múltam miatt, így ugyanúgy a rossz szakembert is. Ez vált számomra világossá. Nem csak nem hatékony szakemberre értem,akinek fogalma nem volt róla mi a bántalmazás és hogy a jelenlegi problémáim a gyerekkoromból fakadnak, hanem olyanra aki ugyanazt csinálja velem amit azok akik bántanak.Nagyon nagyon nehéz még ezzel is küzdeni és újra és újra és újra végigcsinálni a procedúrát egy újabb szakemberekkel és hinni, amikor már annyian bántottak, amikor úgy érzed csak 1% akkud van..Nagyon nehéz és szenvedésekkel teli ez a fajta élet..Nagyon sok fájdalmat megéltem már 23 éves létemre, és egyre nehezebben bírom.

2020. szept. 22. 01:25
 3/8 anonim válasza:
Szia! ha nem bánod, írnék privátban. (34/N)
2020. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Tényleg valószínű, hogy a sok kókler közül kifogtál néhányat. Megrázó, hogy azt írod, hogy maga a terapeuta is bántalmazott, bár ezt a kérdést több szempontból is lehet vizsgálni. Egyrészt sajnos tényleg vannak terapeuták, akik belecsúsznak ebbe, hibáztatják a kliensüket, úgy állítják be, mintha ő lenne a szegény kis hülye. Az egyetemen nem vizsgálják azt, hogy mennyire érett személyiség a hallgató, akárki kaphat diplomát, a teljesen alkalmatlanok is. Még olyanról is tudok, hogy egyenesen megzsarolta az ügyfelét a terapeuta, hogy ha nem teszi meg az adott lépést az életében, akkor nem foglalkozik vele többet. Hajmeresztő. Amikor pont neki kéne úgy segítenie, hogy az illető tudjon lépni. Szerintem ezek nem tudnak elvonatkoztatni a saját életüktől és a saját érzelmeik alapján próbálják manipulálni a segítségkérőt. A bántalmazottság egy nagyon érzékeny pálya, muszáj hogy legyen tapasztalata a terapeutának bántalmazottakkal vagy muszáj, hogy folyamatosan részt vegyen szupervízión.

Ezen a ponton javasolnám, hogy hívd fel a NaNE segélyvonalát ( [link] és kérd, hogy ajánljanak megfelelő pszichológust. Sokáig kell őket csengetni, mert a probléma elterjedtsége miatt nagyon sok a segélykérő. De ők legalább tényleg képben vannak a bántalmazottsággal kapcsolatban. Másik mód, hogy pszichológiai műhelyek (pl. Pszichofészekhez, Thyrishez hasonlók) oldalán olvasgatod a terapeuták bemutatkozásait, itt írhatják, ha foglalkoznak bántalmazás-feldolgozással vagy ha már csak úgy alapból szimpatikus egy terapeuta - kép, leírás alapján - már lehet kiindulási alap.

A másik szempont, hogy nem feltétlenül a terapeuta bántalmaz, hanem Te éled meg bántalmazásnak, amit művel. Egy bántalmazásban felnövő embernek teljesen mást jelentenek dolgok, szavak, gesztusok. De egy terapeutában gyanúnak kéne ébrednie, hogy szavait a páciens önmaga ellen fordítja. Úgyhogy ha a terapeuta nem ismeri fel, hogy ellentétes hatású a kommunikációja, ott megint megkérdőjelezhető a kompetenciája.

A harmadik szempont meg az, hogy ahogy minden ember más, úgy minden terapeuta is más és aki az egyik embert segíti, a másikkal nem biztos, hogy együtt tud működni. Itt jön be mindkettőjük felelőssége, hogy a terapeuta fel tudja vállalni azt, hogy az adott kliensnek nem tud segítséget nyújtani és a megfelelő módon másnak adja át. De egynehány terapeuta sajnos van olyan gyarló, hogy ezt a természetes jelenséget kudarcnak fogja fel és nem akarja bevallani magának, vagyis pusztán hiúságból rabolja a kliensének az idejét egy nem működő terápiával. Pont most hallottam egy olyan szomorú esetet, hogy egy durva krízisben lévő embert azzal rázott le a terapeutája, hogy az ő "módszere" szerint pár hónap terápia után ugyanennyi szünetet kell tartani. Hiába kérte az illető, hogy folytathassák, hiába látta a terapeuta, hogy krízisben van, nem vállalja fel azt önmaga előtt, hogy máshoz küldje (pedig az is nyilvánvaló, hogy nem segített rajta), hanem ilyen kamuzással lepattintja. Szóval az ilyen inkompetens "szakemberek" kivédéséhez a kliens is hozzájárulhat azzal, hogy ha tudja, hogy mindenkinek más terapeuta jó és a megfelelőt esetenként sokáig kell keresni, akkor ha nem érzi egy terapeután a támogató, elhivatott hozzáállást vagy érzi, de azt nem, hogy a terápia bármilyen szempontból megmozgatná, elgondolkodtatná vagy érzéseket ébresztene benne vagy rá tudna nézni a szokott dolgokra kicsit másképp is; akkor 1-2 hónap után feláll a székből és lelkiismeret-furdalás nélkül továbbáll egy következőhöz.

2020. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Persze, várom az üzeneted! Örülnék neki!
2020. szept. 24. 22:36
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik! Köszönöm, hogy ilyen alaposan válaszoltál!!

Igazából sokszor azt érzem, főképp a rosszabb napokon, amikor nem tudom úgy elnyomni az érzéseimet, hogy ebből nincs kiút, hiába is fordulnék terapeutához.

A legutóbbi terapeutám nagyon hasonló volt ahhoz, amit meséltél. Ő egy férfi ember volt, aki számára bizonyosan nem voltam közömbös. Éreztem,abból ahogy rám nézett, amiket mondott. Folyamatosan az előző kapcsolatomról kérdezgetett, arról akart mindent tudni...ami plusz érdekessé teszi a dolgot, hogy pont arról a kapcsolatról, amiben fülig vagy még annál jobban is szerelmes voltam a srácba (sajnos egész viszonzatlanul..) Nyilván tudta kezdettől fogva, hogy ez nem pálya,hogy én tetszem neki, ezért egy idő után nagyon feltünöen mondogatta le az alkalmakat folyamatosan, teljesen hülyének nézve engem. Valószínűleg nem volt képe megmondani, hogy valamilyen oknál fogva nem tud engem tovább vállalni. Csak azt várta, hogy én zárom le a dolgot, és így is lett..

2020. szept. 24. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szerettem volna, ha nem bàntottak volna

A belso gyermek gyogyulasa (?)

Mèrgező szülők

2020. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező nem semmi amiket írsz, azt hinné az ember, hogy egy terapeuta, egy felnőtt ember nem engedi el ilyen módon az érzelmeit. Ebből látszik is, hogy mennyire lehet profi szakember. Én is többnél jártam már de inkább szakmailag volt velük gond. Már el voltam keseredve, hogy ez ennyi de aztán sikerült egy szuper jót találnom aki nagyon sokat segít.

Olvasni/halgatni Pál Ferit tudnám ajanlani, amíg sikerül megfelelő szakembert találnod.


Ha szeretnél valakivel beszélni róla írj nyugodtan, nekem is ilyen gyerekkorom volt, én is ebben a cipőben járok.

F24

2020. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!