Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki depressziós volt és...

Van aki depressziós volt és kijött belőle?

Figyelt kérdés
Mi az ami segített és mennyi időbe telt amíg kijöttél belőle?
2020. szept. 21. 18:14
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia.

Voltam már depressziós, kétszer is. Először segítséget vettem igénybe, orvos segített, gyógyszerrel és terápiával, akkor az kellett, mert mélyen gyökerezett a probléma.

Másodszorra élethekyzeti krízis miatt estem vissza, munkám és a magánéletem ( társam meghalt) összeomlása miatt, de akkor a gyász feldolgozása után, továbbá munkahelyváltás, illetve a gondolkodásom megváltoztatásával sikerült magamtól rendbejönni.

Ha valaki úgy érzi, kritikus ponthoz érkezett, ne szégyelljen segítséget kérni!

2020. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Letettem a gyógyszereket, mert egy idő után már azok okoztak depressziót, szorongást. Megváltoztattam a gondolkodásomat full negatívból pozitívba. Nem az a szabópéteres hurrá hülyeség, hanem pl egyszerű dolgokban is megtalálom az örömet. Aktívabb életet élek. Depisen sokat feküdtem, amitől még szarabbul lettem. Ha most rossz kedvem van, akkor elmegyek sétálni, és mire hazaérek elmúlik a levertség. Csak vidám zenéket vagyok hajlandó hallgatni.
2020. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Voltam elég sokáig depressziós ( évekig), aztán elköltöztem külföldre- új munka, szerelem, új barátok stb. Az segített. Teljesen egyenesbe jöttem. Most 4 év után megint depis vagyok és fogalmam sincs hogyan jövök ki belőle ill. van e értelme harcolnom az öngyilkossági hajlam ellen. Segítséget sincs motivációm kérni. Engem már nem érdekel senki és semmi.
2020. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!