Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség tarhálás és...

Mi a különbség tarhálás és koldulás között?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A koldulás lehet passzív is, csak kiülni valahová és várni hogy pénzt dobnak, akár el is sétálhatsz mellette és nem veszel róla tudomást. A tarhálás viszont aktív dolog és érintett leszel benne akár akarod akár nem, és a tarhálók között van mindenféle előadóművész, az együttérzést keltőtől az agresszívig.
2020. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A különbség leginkább a módban van. Aki tarhál, az tolakodó módon koldul. A magyarban van egy érdekes szó: kéreget. Aki kéreget, az a legalapvetőbb szükségleteit sem tudja másképpen kielégíteni, ezért esdeklően, szinte bocsánatkérően kér. És nem akarja megszabni, hogy mit adj neki, és mennyit. A tarhálás követelőzőbb, erőszakos, és inkább a lejmoláshoz áll közel. Aki lejmol, az nem nincstelen, csak könnyebb másoktól pénzt szerezni, mint dolgozni, takarékoskodni, beosztani.

tarchenen német, tirhah héber szó. Ez az eredete

A lejmol a német leimen szóból ered, és kifejezetten csak pénz követelése.

2020. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Menő. Köszönöm szépen a válaszokat, mennek a zöldek.


Egy punkokról szóló történetet hallgatok most és ott van az, hogy minden pénzszerzési megoldásuk a tarhálás. Tudtam, hogy ugyanúgy mások pénzére alapoz mint a koldulás, de gondolom egy punk megsértődne ha azt mondanám rá, hogy ő koldus, és a koldusnak se esne jól, ha azt mondanám rá, hogy tarhál:D

2020. szept. 25. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Viselkedésbeli különbségről van csak szó, a cél mindkettőnek a pénz szerzése. A "koldus" (nem tudom mit értesz alatta, talán hajléktalan kéregetőt) is csak addig az, amíg nem kezd tarhálni.
2020. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koldus alatt azt értem, aki koldul. Az, hogy van-e lakása v nincs, szerintem nem tartozik ide. Szerintem.
2020. szept. 29. 20:30
 6/9 anonim válasza:

A tarhálás az valahol a kiírom a táblát hogy betegagyerekemblablahazugságduma, és kiteszem a kalapot, és a cigányék-féle aggyápézttesanelegyélmá-g-ci-különben-baj-lesz között van félúton.


Tehát nem csak csendben ül, és várja, hogy valaki dobáljon a kalapba, de nem is a kvázi rablással felérő fenyegetőző kifosztás.


Hanem a figy, légyszi, tudnál adni pár forintot, egy cigit esetleg című történet, ahol nincs semmiféle fenyegető nyomásgyakorlás.

2020. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tudnál linket küldeni,hogy mit hallgattál? (ha még emlékszel)
2021. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogyne, parancsolj:)


Vampire the Masquarade című asztali szerepjátékot játszák, közepesen gagyi felvétel és asztali szerepjátékhoz illően csigalassú tempóval:D De a célom

a játék milliőjének megismerése volt, arra megfelelt.

Érezhető, hogy a karakterek a játékos világáról lettek mintázva, szóval úgy tűnik a punkok tényleg nem haltak ki:D


https://www.youtube.com/watch?v=eDy-PlrRlCU&list=PL7-YXmahiG..

2021. jún. 28. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
köszönöm!:)
2021. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!