Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A peteerest a ciklus hanyadik...

A peteerest a ciklus hanyadik napjan kehet erezni es mik a tunetek?

Figyelt kérdés
2020. szept. 28. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Érezni nem lehet. A ciklus közepén 1-2 tized fokkal magasabb testhőmérséklet, pl. 36,7°C >>> 36,9°C. Persze, ha éppen nincs más hőemelkedéssel járó megbetegedésed. Egyéb tünet nincs.
2020. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor miert erzek szuro erzest a petefeszkemben, mindkettoben es a mehemben? Olyan fura
2020. szept. 28. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Sokan erzik, ha nem is a tobbseg. Eros fajdalommal is jarhat, de teljesen mas, mint a menstruacios fajas. Nekem kesszuras szeru hasogatas, ami kisugarzik a vegbelembe.

Viszont a tojasfeherje-allagu szintelen nyak minden nonel van ilyenkor.

Fogamzasgatlasra viszont nem megbizhato, mert a spermiumok, amik elobb bejutottak, meg 3-5 napig is eletkepesek.

Utana 14 nappal lesz menstruacio, de az nem garantalt, hogy a menstruacio elso napjatol szamitott 14. napon lesz peteeres.

2020. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom a gyors valaszt. A ciklusom 14 napjan van lehet ezert erzem mar ezeket a tuneteket. Ja meg a koldokom kornyeken is erzem, es folyasom is vab.

Az ovum 17 napon van.

2020. szept. 28. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyén-függő. Van aki érzi, és megviseli, van aki észre sem veszi. (szerencsésnek mondom magam, hogy a második kategóriába tartozom)


Az ovuláció, vagyis a peteérés általában a menstruáció kezdete utáni második héten következik be – ez természetesen egyénenként, sőt ciklusonként is eltérő lehet, és függ a menstruációs ciklus hosszától is. A szakemberek szerint normálisnak tekinthető, ha a ciklus nyolcadik, de az is, ha a huszadik napján történik meg az ovuláció. A petesejt nagyjából 24 órán át életképes, ekkor kell megtörténnie a fogantatásnak.


Ha valaki kisbabát szeretne, nagyon oda kell figyelnie, hogy a lehető legjobb időpontban legyenek együtt a párjával, vagyis minél nagyobb legyen az esélye annak, hogy a petesejt és a hímivarsejt találkozzon. Éppen ezért érdemes figyelni a hölgyeknek a ciklusukat, és tisztában lenni azokkal a jelekkel, melyek az ovulációra utalhatnak. Fontos azonban megjegyezni, hogy nem mindenki érzékeli magán a tüneteket, azok intenzitása is eltérő lehet, nemcsak egyénenként, de ciklusonként is.


Elsődleges ovulációs tünetek

A szakemberek megkülönböztetnek elsődleges és másodlagos ovulációs tüneteket. Az elsődleges tünetek a hüvelyváladék állagának és mennyiségének megváltozása (a peteérés idején jellegzetes, tojásfehérjére hasonlító, nagyobb mennyiségű, ragacsosabb a váladék, ez ugyanis segíti a hímivarsejtek túlélését); a méhnyak megváltozása (ovuláció idején a méhnyak magasabbra kerül és felpuhul, a méhszáj nyitott lesz); valamint a test alaphőmérsékletének enyhe emelkedése. Az alaphőmérséklet az a legalacsonyabb hőmérséklet, melyet a testünk alvás közben ér el, tehát ezt közvetlenül ébredés után, bármilyen fizikai tevékenységet megelőzően kell mérni. Ezeket a tüneteket érdemes néhány hónapig figyelni magunkon, hogy a mintákat – a saját ritmusunkat – meg tudjuk különböztetni, vagyis észrevegyük, hogy mikor éppen hol tartunk a ciklusunkban. A tüneteket feljegyezhetjük egy füzetbe is, de a számítógépen, okostelefonokon már több nagyszerű, könnyen használható alkalmazást is találunk erre a célra.


Másodlagos ovulációs tünetek

A másodlagos ovulációs tünetek általában ritkábbak, nem jelentkeznek minden nőnél, és mint korábban említettük, az is előfordulhat, hogy valaki egyik hónapban tapasztalja ezeket, a következőben viszont már nem. Jellegzetes másodlagos tünet a pecsételő vagy közti vérzés, "barnázás". A has alsó részében érezhető fájdalom, mert lehet enyhe menstruációs görcsre emlékeztető vagy szurkáló is, általában nem igényel fájdalomcsillapítást, és a legtöbbször néhány órán belül elmúlik. Érzékenyebbé válhatnak a mellek, mellbimbók is. Vannak olyan hölgyek, akiknél az ovuláció érzékenyebb szaglással jár együtt.


Az ovulációnak, illetve az azt befolyásoló hormonális folyamatoknak hatása van a hangulatunkra, a döntéseinkre, az energiaszintünkre, sőt akár még a szellemi képességeinkre is. Az egyik leggyakoribb ilyen hatás a megnövekedett libidó, szexuális vágy. A legtermékenyebb napokon a hölgyek hajlamosabbak lehetnek élénkebb színű ruhákat viselni, versengőbbekké válnak, kockázatosabb döntéseket hoznak és még az is megváltozhat, hogy milyen férfiakat találnak vonzónak.

2020. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó nagy ökörséget írt az 1-es válaszoló. Képzeld, én minden hónapban érzem a peteérést. Nem mértem a hőmet sose, mégis éreztem, sőt. Még a hüvelyváladék is megváltozik olyankor állagra/mennyiségre.
2020. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valoban van aki erzi. Ma arra ebredtem, hogy nagyon szurpdik a jobb petefeszkem. Ez nem tudom mot jelezhet?
2020. szept. 29. 10:08
 8/8 A kérdező kommentje:
szurodik*
2020. szept. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!