Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire mondják azt, hogy ship,...

Mire mondják azt, hogy ship, vagy "shippelem"? Illetve mit jelent, ha valaki azt írja vissza, hogy "K"?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan nosztalgikus ez a kérdés!
2020. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szleng, a lényege az, hogy szurkolsz két karakternek, vagy akár élő személynek, hogy összejöjjenek. Nevüket is össze szokták fűzni: Sheldon+Amy>>Shemy (Agymenők), Brad+Angelina>>Brangelina (Brad Pitt+Angelina Jolie)


"K" - szövegkörnyezettől függően többféle dologra is használják: o"K"é, "K"öszi, "K"emény, "K"-mint "örömlány"

2020. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

- SHIP, Shipping:

A "rilésönsip" (relationship) végződésének önállósult formája. Magyarul: párosítás. Elnevezésük legtöbbször a két szereplő keresztnevének valamilyen formájú összevonásával keletkezik. Ha nem összevonással, akkor egy /-jellel vagy x-szel jelzik a „shipelést”.

Az én példáim a Supernatural / Odaátból valók:

Destiel (Dean x Castiel)

Cockles (Misha x Jensen)

Sabriel (Sam x Gabriel)

Megstiel (Meg x Castiel)


A "K" azaz Kay szerintem is az Okay (OK) minden rendben rövidítése általában.

2020. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2020. szept. 30. 17:01
 5/5 anonim válasza:

Ha valakit valakivel shipel, az azt jelenti, hogy az illető szerint összeillenek. Vagy úgy jelöljük, hogy a két illető neve közé teszünk egy x-et, vagy összevonjuk a nevüket. Pl.: Ruthari = Runaan x Ethari.


A "K" pedig az OK rövidítése. (Mondjuk az ten tudom, hogy ezt már hove és minek kell rövidíteni)

2021. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!