Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Számodra milyen üzenetet rejt...

Számodra milyen üzenetet rejt az alábbi idézet?

Figyelt kérdés

„A seb a szájpadlásodon rég begyógyult volna,

ha nem piszkálnád a nyelveddel. De nem bírod megállni.”



2020. okt. 2. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen üzenetet nem rejt számomra.
2020. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez NEM idézet, hanem ténymegállapítás, és ez a ténymegállapítás az összes üzetet, ami ebben benne van.
2020. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Az egyetlen ami eszembe jut róla, hogy ne tegezz, nem tereltünk együtt libát.
2020. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A ténymegállapítás, amit idéztem, az 1999-es Harcosok klubja című filmben hangzik el.

Magát a filmet nem ismerem, csak ezt az idézetet (vagy akkor mondjuk ténymegállapításnak).

Azt gondoltam, hogy a puszta ténymegállapítás mellett van benne valami plusz is, s aki elolvassa, támad majd valami asszociációja, tovább tudja gondolni.

Nekem többek között olyasmi ugrott be, hogy egy (pár)kapcsolatban történik valami negatív dolog, amit meg lehetne beszélni, de ehelyett az egyik fél csak folyamatosan felemlegeti a dolgot. Így nem fog begyógyulni a sem..

Aztán szerettem volna megtudni, hogy ki-ki, a saját rövidebb-hosszabb élete során milyen dolgokat élt át, vagy mi szerepel a filozófiájában, amit erre az idézete lehet vonatkoztatni.


A tegezésért pedig elnézést kérek, roppant bunkó dolog volt tőlem. Vasárnap meggyónom majd.


Vigyázzon mindenki a szájpadlására! Szép hétvégét!

2020. okt. 2. 16:45
 5/10 A kérdező kommentje:

*seb és *idézetre

Nem csak bunkó vagyok, de írni sem tudok. :(

2020. okt. 2. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Rá se ránts, a kettő gyakran együtt jár.
2020. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

„A tegezésért pedig elnézést kérek, roppant bunkó dolog volt tőlem. Vasárnap meggyónom majd.”


Az interneten bunkóság MAGÁZÓDNI, a tegezés az elfogadott a netikett szerint.

2020. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A tegezés nem a kérdezőnek szólt hanem az idézetnek.

Ez volt az első gondolatom, amikor elolvastam. Nem volt semmi másodlagos mondanivalója számomra, semmi mögöttes tartalom, semmi mélyenszántó, elgondolkodtató többlettartalom, csak a véres szájpadlás, amit nem tudtam magamra venni.

Az egyetlen ami megfogalmazódott bennem, hogy ne tegezz.

2020. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekem az egyik barátnőm jut róla eszembe. Három hónapja szakítottak a barátjával, de még mindig felhívogatja baráti beszélgetés címszó alatt. Utána pedig nekem panaszkodil, hogy mennyire nem tudja elengedni. Hiába mondtam neki, hogy most hagyja ülepedni ezt a dolgot kettőjük között
2020. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 fomlang válasza:
100%

Amúgy ha ez idézet, ahogy írod, jó lett volna rögtön a kérdésben megadni az idézet helyét, mert így szokás.

Elsőre én sem értettem az átvitt értelmét a dolognak, de amúgy tetszik.

2020. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!