Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Videósok (főleg drónosok)...

Videósok (főleg drónosok) miért csak vágóképeket csinálnak?

Figyelt kérdés

Tömegesen látni olyan videókat amik nem mesélnek el semmi sztorit a mozgóképpel.


Gyakorlatilag vágóképek egymásutáni sorozatát veszik fel és zenét tesznek alá.


Persze szépen beállítják a színeket meg cinematic cropot raknak rá meg egy vagon drónos snitt, de nulla történet.


Mintha a felvett mozgókép önmagáért lenne és nem azért hogy elmeséljen, bemutasson egy történetet.



2020. okt. 3. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

azért, mert a legtöbben csak drónoznak és azt megörökítik, nem történetet akarnak elmesélni. a kerek történet meséléshez általában (sokkal) több kell, nem csak néhány drónos kép, de ők csak drónozni akarnak...


még a fotósoknál is nagyon gyakori probléma, hogy nekik sincs mondanivalójuk, csak használni akarják a menő technikát. szép képeket csinálnak, csak nincs mondanivalója, egyszerű esztetizálás a cél.

2020. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1


Örülök, hogy nem csak én vettem észre ezt a problémát. :-)

2020. okt. 5. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
ahogy a régi mondás tartja: az írás az olvasással kezdődik - előbb művelődnöd kell, hogy mondanivalód legyen, amit aztán el tudsz mesélni. nem véletlenül beszélnek annyian a technikáról, mert azon kívül nincs más témájuk, mondanivalójuk, amiről beszélhetnének.
2020. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Miért kéne elmesélni valamit? Vagyis hogy egy drónos felvétellel hogy mesélsz el egy történetet?

Komolyan kérdezem, érdekel.😊

2020. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kötelező történetet mesélni. csak ha nem mesélsz el semmit a felvételeiddel, akkor ne lepődj meg rajta, ha kifogásolják, hogy nem szól semmiről, amit csináltál!


lehet előtérben a látvány, de ha nincs semmi történet, csak a látvány, akkor az üres, öncélú esztetizálás, bármilyen tartalom nélkül. ennél pedig azonnal érdekesebb és értékesebb lesz bármilyen alkotás, amiben az esztétika mellett bármilyen kicsi többlet tartalom is van.


nem kell feltétlenül nagyon mély tartalomnak lennie, de még egy reklám is elmesél valamilyen egyszerű történetet.


a videó egy szekvenciális műfaj, egymás után történnek benne dolgok. ez a folytatólagosság pedig szükségszerűen meg kell, hogy jellenjen a videóban, hogy pozitív hatást fejtsen ki. ha elindul A-ból és B, C, D, stb. eljut végül Z-be és a jellenetek ezt a folyamatot következetesen mutatják be (pl. follyamatosan egyre többet ismersz meg a tájból, vagy egyre közelebb kerülsz valalmihez, egyre jobban megismered kisebb részleteit), az már lehet akár egyfajta történetmesélés is.

viszont, ha csak véletlenszerűen össze-vissza vannak benne képek, amik semmilyen kapcsolatban nincsenek egymással, nem közeledsz, nem távolodsz, nem egyre többet, egyre részletesebben ismered meg, hanem csak egy kép innen, egy kép onnan, egy amonnan, akkor az nem fog jól működni, nem fog összállni egy történetté, a néző meg csak kapkodja a fejét, hogy most miért ez kövekezik, hogyan kerültünk ide és nem fognak a képek semmit bemutatni, történet mesélni, mert nem ABCDEFG...XYZ következnek egymás után a jellentek, hanem DWXJLCGEYNG...ZGAPB követik egymást.

2020. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: az is hozzátartozik a történethez, hogy egyre több cég csinál olyan programokat a drónokhoz és akciókamerákhoz, ami képes a felvett rengeteg videóból automatikusan összevágni egy kisfilmet, mert különben a legtöbb ember hamar kiábrándulna a kütyüjéből, így meg az automata szerkesztés megspórolja, hogy foglalkozni kelljen vele, viszont megadja a sikerélményt, hogy nem csak egy rakás random felvett jelenete van, hanem egy publikálható kisfilme is - amivel lehet külön erőfeszítés nélkül is büszkélkedni saját alkotásként.


az is nagyban megnehezíti a komolyabb történetmesélést drónnal, akciókamerával és telefonnal is, hogy a filmes történetmesélés egyik legfontosabb szabálya, hogy totál képet (pláne ugyanolyat) sosem vágunk egymás után. vagy a látószög, vagy a látvány, de minimum a nézési irány nagyon térjen el, hogy érdekes tudjon lenni a felvétel.

viszont a drónok, akciókamerák és telefonok fix és általában nagy (vagy mégnagyobb) látószögűek. főleg, ha nincs komolyabb mozgás, változás a témában, akkor nagyon hasonló felvételek készülnek ugyanazzal az eszközzel, ami nem ad kellően nagy változatosságot. persze tudatossággal és sok mozgással ez ellensúlyozható, de ehhez már gondolni kell erre már a felvétel készítéskor.

2020. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!