Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sikerülhet kevesebb, mint 2...

Sikerülhet kevesebb, mint 2 hónap alatt a jogosítványt megszerezni?

Figyelt kérdés

A kresz és elsősegély vizsgán túl vagyok, 10 vezetés órám is volt júniusban.

Szezonmunkázok Ausztriában, azért nem tudtam több órát venni akkor, mert nyáron kint voltam. Ráadásul, a vírus miatt egy darabig nem is volt lehetőség haladni. Télen - decemberben kiköltözök.

Most újra tudtam kezdeni a vezetést, de tuti, hogy több, mint 20 óra kell. Vagyis gondolom.

December közepén jön az új szezon, plusz ott a költözés, ezért szeretném itthon letudni a jogsit addig. Tehát, itt van majdnem az egész október, november gyakorolni. Heti 2-3 alkalom, mindig 2 óra (kértem az oktatót, hogy annyiszor menjünk, ahányszor lehet). Más sajnos nem igen tud segíteni.

Volt köztetek olyan, aki itthon próbálkozott a jogosítvánnyal szezonok között? Ha igen, mennyi ideig tartott? Tudom, hogy ez relatív, de kíváncsi vagyok véleményekre. És stresszelek is kicsit, hogy nem fog jól menni arra, amire kell, aztán kimegyek, utána meg újra sokat felejtek. Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!


Ui: Itthon olcsóbb valamivel és időmből jobban kitelik, mint a szomszédban, ezért iratkoztam hazai autósiskolába.


29/L



2020. okt. 6. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Iskola oktatószámától és nekik a túlterheltségétől függ.
2020. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én Angliában élek, de Magyarországon tettem le a jogsit.

Nekem 3 hetem volt csak, mert annyi időre mentem haza. Kresz, elsősegély már megvolt. Én napi 4 órát vezettem 10 napon keresztül. Nagyon kemény volt, kezdőkként sokszor elfáradtam, az oktató is a lehető legrosszabb volt, mert állandóan ordíbált, meg mindig jött a szöveggel, hogy sosem lesz jogsim, mert béna vagyok stb. Egy nap elegem lett az ordításából, félre álltam, és közöltem vele, hogy nem a nője vagyok, és én nem kevés pénzt fizetek. Ott is hagytam. Kértem másik oktatót. Vele 2 órát vezettem, és közölte, mehetek vizsgára. Elsőre átmentem. De ha újra kezdhetném, soha nem csinálnám így végig. Iszonyú kemény napi 4 órát vezetni. Elvileg nem lehet így, a papíron amit az oktató vezetett ahová leírta az óraszámokat elosztotta sokkal több napra az óraszámokat, szóval csak mi ketten tudtuk, hogy így "csalunk". 4 éve van meg a jogsim, és azóta többször vezettem le Anglia- Magyarország távot. Ma már jó sofőr vagyok, de akkor kezdőkként nehéz volt. Nem tudom most megoldható, de szerintem még mindig találni olyan oktatót akivel lehet így megbeszélni a dolgokat.

2020. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, véletlenül adtam feles pontszámot, bocsi!
2020. okt. 7. 11:02
 4/10 anonim válasza:

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Én tavaly áprilisban kezdtem el, és most lett meg a jogsim.

Nagyon sok mindennek klappolnia kell, hogy ilyen rövid időn belül sikerüljön.


Közbe jöhet bármilyen élethelyzet, ami miatt már csúszhat az egész.

Nekem többször is meg kellett szakítani a vezetést vagy anyagi vagy egyéb családi okokból...


De ha te ilyen téren stabilnak tartod a jelenlegi helyzeted, és tudsz menni órákra, akkor sikerülhet, viszont azt is kalkuláld bele, hogy nem biztos, hogy elsőre sikerül a vizsga, és van, hogy 2-3 hétre adnak új vizsgaidőpontot.


Sok sikert, kívánom, hogy sikerüljön!

2020. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es! Anyagi helyzet, illetve idő szempontjából most szerencsés vagyok, mert teljes mértékben erre tudok koncentrálni két hónapig; annyiszor megyek, ahányszor van lehetőség. Két órát adnak egy alkalommal. Megmondom őszintén elég is, mert a 2. óra folyamatos vezetés végére eléggé lefárad az agyam. Gyakorlásnak mindenképp jó. Ha nem sikerül a vizsga (már, ha mehetek vizsgázni), akkor megint csak tavasszal próbálkozhatok.
2020. okt. 7. 20:42
 6/10 anonim válasza:

Ha van majdnem 2 hónapod a vezetésre koncentrálni, heti 2-3-szor menni 2-2 órákat, és esetleg kell plusz óra is, még úgy is jó esély van rá, hogy összejöjjön. Csak valahogy próbálj nem rágörcsölni, pláne ne a vizsgán majd. Az, hogy fárasztó a 2 óra, az teljesen normális. Én szorítok, hogy sikerüljön, vágj bele. Az se gáz, ha nem sikerül, a tudás megmarad, max. picit kell pluszba gyakorolnod, ha újra nekiugrassz, ha itthon leszel megint. Nekem 3 hónap kimaradt márciustól a vírus miatt, érdekes módon nem estem vissza, pedig nem vagyok egy őstehetség.☺️

Úgyhogy hajrá!

2020. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
En 1 hobap alatt vezettem le 29 orat, a 30.on pedig levizsgaztam. Eleve ugy mentem az autos iskolahoz, hogy akkor iratkozok ide, ha van erre lehetoseg es kapacitas.
2020. okt. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat!
2020. okt. 9. 15:39
 9/10 anonim válasza:

Szerintem sikerülthet mivel én is augusztus 25-én kezdtem el a vezetést és október 7.-én meg is lett már a jogsim😄

Igazából ugye oktató függő, de ha annyiszor tudsz menni mint amennyit írtál akkor simán menni fog!

Sok sikert☺️

2020. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sikerült!! Köszi mindenkinek!
2020. nov. 27. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!