Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten milyen olcsó...

Budapesten milyen olcsó lehetőség van egyetemistáknak lakhatásra?

Figyelt kérdés

A barátommal mindketten a BMEre keszülünk. Van az egyetemnek esetleg olyan kollegiuma ahol koedukalt szobak vannak és csak ketten tudnánk lenni egyben?

A többi barátommal együtt is szivesen laknék, de nem szeretnem az egyetem és a munka mellett egy közös albérlet szervezésének a terhét. Van esetleg olyan magánkollégiumról tapasztalatotok amely megfizethető áron (kb 50000/hónap) megfelelő lehetne számunkra?

Előre is köszönöm!



2020. okt. 11. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Vegyel egy reszletes lakast (termeszetesen jo elrendezesut) … a lakas nagyobb reszet add ki a barataidnak … a befolyt osszegbol fizesd a lakas reszleteit. Mire vege az egyetemnek es a másoddiplomának, mar szinte lesz egy tehermentes lakasod.
2020. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

BME-re jártam, 2 évet laktam kollégiumban a párommal 2 ágyas szobában úgy, hogy nem is egy karra jártunk. Egyáltalán nem egyedi eset, két kezemen nem tudom megszámolni hány olyan párt ismerek, akik együtt laktak :D

Első félévben még valószínűleg nem fog menni, mert azelőtt osztanak be szobákba, hogy bárkivel beszélni tudnál erről, de utána már sima ügy, csak írni kell a kolis HK-snak, hogy ti együtt szeretnétek lakni ebben és ebben a koliban és úgy osztják szét a helyeket a karok között. (Az egyikőtöknek azért arra a karra kell járnia, "amelyiké" a kollégium)


A Bercsényi koli alapból az építészeké, csak 2 ágyas szobák vannak.

A Baross Gábor kollégium a közlekedésmérnököké alapból, ott is vannak 2 ágyas szobák.

A Kármán Tódor a gépészeké, és a TTK-soké, a szobák nagyrésze 2 ágyas.

A Schönherz a villamosmérnököké, ott csak 4 ágyas szobák vannak.

A Vásárhelyi az építősök kolija, szintén vannak 2 ágyasak


A Martos a vegyészeké, Wigner a gazdaságisoké, de ezekben nem tudom hány ágyasak a szobák.


Magánkolik közel annyiba kerülnek, mint albérletben egy szoba, de cserébe egy szeget nem verhetsz a falba, messze is vannak, nem érik meg. Albérletbe meg max. szobát találtok 50.000-ért, olyat hogy csak ketten lakjatok az egész lakásban biztos nem (bár koronavírus, esnek az árak, annyi az airbnb-nek szóval kitudja mi lesz jövőre). + én ki nem hagytam volna a kolit az életemből a közösség miatt. :)

2020. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja még valami, a Barossban nem hogy a szobák koedukáltak, a WC-k és a zuhanyzók is ;)
2020. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 14. 22:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!