Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ágyi poloskák? Rossz körülmények?

Ágyi poloskák? Rossz körülmények?

Figyelt kérdés

Az ágy éjszaka tele van poloskával.

Nem gyōzöm hajtogatni ōket éjjelente. Aludni sem birok. Napi 2 órákat alszom. Szüleim már semmit nem tesznek ellene. Elején még ōk is vadászták meg "irtották" de már belefáradtak. Egyszerūen borzasztó minden. Utálok itthon lenni. Minden sz ar'. Kihívni rovarirtót ebbe a lakásba impossible. Mellesleg néha úgyérzem a híd alatt jobb helyem lenne. Az étvágyam is elmegy néha ha belegondolok mi van nálunk. Senkinek nem merek ilyenekrōl beszélni.,. Még legjobb baráttal vagy rokonnal sem.

Mit tudnék csinálni?


2020. okt. 12. 04:48
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

#6-os válasz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__106..


#7-es válasz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__105..



https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__10494..


További megoldások itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=%C3%A1gyi+p..


Több helyen gőzölést, ózont, porszívózást, bezsákolást, irtókat javasoltak, illetve lanolint / gyapjúsampont, valamint a Protect nevű szert. Válaszd ki, amit eddig még nem csináltatok.

2020. okt. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Takarits ki rendesen es alaposan, hivj egy ozongeneratoros embert es par perc alatt vege a problémádnak.
2020. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hazipoloskat nem lehet hazi módszerekkel kiirtani!!!
2020. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem se. Gyanítom higy nincs pénz szakemberre. Vagy ha ennyire nem érdekli őket nem fognak erre költeni. Egyelőre azt javaslom amíg a szüleid észheztérnek (de szerintem se fognak) hogy ki kell dobni a matracot, és kitakarítani a házat. Mert a matrac rejtett zugaiba is ott van, odapetézik, ezeket nem lehet kézzel leszedegetni. Egy új matracba is belemászij ha nincs rendesen kiirtva. Az meg a másik hogy ha lefújod vegyszerrel utána nem ajánlatos belefeküdni mert belélegzed. Én inkább aludnék felfújhatós matracon mint így. Egy személyeset olcsón lehet 4 ezerért venni, egy komolyabbat 10 ezerért.

Ha nincs pénzed akkor erre csak adnak pénzt, beszélj velük erről. Arrol is hogy mindent ki kell takarítani. Ha padlószőhyeg van arra muszály lesztek venni vegyszert venni.

2020. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eset! Én is harcoltam, harcolok velük, - az alsó szomszédom exportálta őket. Lélektanilag haza vág bármennyire is önmagát stabilnak vélő embert, - pszichésen leépül az ember, miközben fizikálisan képtelen a létének tudatától aludni. -Most, hogy csak írok róluk is, kivert a víz! :(

Sok embernek anyagi lehetőségei nincsenek arra, hogy hatékonyan tudjanak fellépni ellenük, - de enélkül tényleg lehetetlen küldetés a kiirtásuk.

Amely dolgok eléggé hatékonyak:


Önfegyelem

Amikor az ember szembesül azzal, hogy sajnos megtelepedtek nála az ágyi poloskák, sokkot kap és elkezdi ész nélkül széjjel hánynia lakást - poloskák után kutatva.

NEM SZABAD, - mert ezzel csak széjjel kergetjük a már befészkelt példányokat és kiterjesztik nagyobb területre az életterüket, ahonnan sokkal macerásabb lesz kiirtani őket! Az ágyi poloska ritkán rendezkedik be az ágytól három méternél messzebb, - ha nem bolygatják! Szerencsére én is úgy gondolkoztam, hogy nem nyúltam egyből kézi légkalapács után, - méltatta is az ilyen típusú passzivitásomat később az irtó szakember.


Házi fitness:

20 %-os ecet-gőz, - de ez rombolja rendesen a tüdőt is, nagyon észnél kell lenni, ha ehhez folyamodsz.


Zsákolás

Úgy, ahogy van, minden nélkülözhető dolgot jól záró, - nem lukas, erős nejlon zsákba érdemes tenni, majd légmentesen lezárni és félre tenni - minimum egy évre. (Fél év az az időszak, amikor képesek a semmiből is főnix madárként újraéledni ezek a gonosztevők.) -A nejlont nem bolygatjuk, nem mozgatjuk, - nehogy kiszakadjon...


Hőcsapda

Építettem hőcsapdát a kis kedvenceimnek oly módon, hogy plédekkel úgy takartam le velük az ágyat, hogy tisztességesen túl lógjanak az ágybetét határán a szélei - a fakereten túl. A dög érzékeli a hőt és elindul a kis körútjára, de sokan áldozatul estek a céltudatosságuknak, mert a pléd és az ágybetét közé beszorulva lelték halálukat.


Véletlenszerű őrjáratok

Éjjel, ahányszor csak szólított a természet, látcső fel, telefonlámpa bekapcsol, ágy módszeresen, diszkréten felbolygat. A független fényforrás azért jó, mert ha csillárt, éjjeli lámpát kapcsolsz, akkor mire kettőt mozdulsz, elrejtőzik minden versenyző. Ugyanakkor a független fényforrással a sötétből, a semmiből előkerülve te lepheted meg az örökmozgót, - mire észbe kap, már meg is nyomkodtad a hátát.


Következetesség

Nem csak éjjel érdemes őrjáratozni még annak ellenére sem, hogy többnyire csak akkor merészkednek elő ezek a gennyládák nappali viszonylatban, ha már jelentősen túl vannak szaporodva és éhesek. A kezdeti időszakban nem durva túlzás a napi 5-6 őrjárat (éjszakára súlyozva), - hosszútávon meghálálja magát az ebbe fektetett idő (azt feltételezve, hogy az összes őrjáratot lelkiismerettel hajtod végre). A következetességhez annyit még hozzáfűznék, hogy bizakodni nem rossz dolog - és kell is, - de nagyon hosszú ideig igaz, hogy nem dőlhetünk elégedetten hátra. Engem kétszer ért az a sokk, hogy már abban a tudatban voltam, vége, aztán még sem! A mai napi átnézem legalább kétszer az ágyamat annak ellenére is, hogy már nagyon régen találtam utoljára poloskát. Ennyi időnek kell, hogy jusson!


Céltudatosság

Az ágyi poloskának - ha jól emlékszem, - hat fejlettségi állapota van. A nőstény három-öt petét rak le alkalmanként, - nyolc-tíz naponta. A kicsik gyakrabban járnak a kútra, a kifejlettek nagyjából nyolc naponta. Az elsődleges célként - szerintem - nem hülyeség az ivarérett állományt felszámolni, - hogy ne tudjanak szaporodni. Másodlagos célként - és ez legalább annyira fontos, mint az elsődleges - pedig arra kell törekedni, hogy ne is érhessék el a még élő példányok az ivarérett állapotot.


Szeparálás

Nem szeretik a műanyag alapú anyagokat, imádják a textilt, papírt, fát. Éppen ezért a napi rendszerességgel használt használati tárgyakat nem butaság jól lezárható műanyag dobozokban, - hasonlókban - tárolni. Amikor szükséged van valamire, akkor előveszed és lezárod az edényt. amikor végeztél, elteszed a holmidat és visszazárod az edényt.


Nem bírják a 46 (?) fokos hőséget és 13 fok alatt is "megállnak a fejlődésben". Ha ezen a vonalon tudsz még tenni valamit, akkor ezt is meglovagolhatod úgy, hogy pénzedbe nem kerül.


Ezek azok a lehetőségek, amelyeket pénz befektetése nélkül tehetsz.



Egy vegyszeres irtás általában 25000 forint körül mocorog mostanában. Ismerek olyan irtót, aki túl misztifikálta a szakmát és úgy viselkedett, mint ha az űrben kellene egy filmforgatást teljesítenie megrendelésre, hülyét csinált egy közeli hozzátartozómból, majd miután elment, lényegében semmi nem változott. Nekem szerencsém volt, mert egy olyan irtót találtam, aki elképesztően hatékony volt és úgy volt hatékony, hogy nem éreztem magam úgy, mint akiről az előbb írtam. Nagyon durva munkát végzett, - érezhető volt, hogy egy tisztességes üzleti partner volt a gondjaim megszüntetésében. Annyit elárulok, hogy dunaújvárosi a vállalkozás, - ez így nem konkrét, direkt reklám.

2020. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. válaszomat még megtoldanám azzal, hogy az öltözködésemmel is nehezítettem a poloskák életét: hosszú ujjú pizsomában aludtam, amelynek a nadrágszárát zokniba, felső részét pedig a pizsoma nadrágba tűrtem. A kezemet pedig - amíg csak tudatomnál voltam, - megpróbáltam a párnám alatt felejtve tartani. -Sajnos a nők vérét jobban szeretik, - legalább ennyiben "szerencsém" volt a poloskákkal.
2020. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!