Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a szomszédot...

Feljelenthetem a szomszédot ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Adott egy új szomszéd felettünk (aki be sem mutatkozott) és napok óta hangos felújítást végez. Természetesen úgy, hogy ezt nem is jelezte előre..semmit nem írt ki, hogy elnézést, ettől-eddig felújítás lesz, ahogy azt illene ugyebár. A párommal mi home office-ban dolgozunk, és iszonyatosan zavar a reggel óta tartó fúrás, faragás, kopácsolás. Fel lehet jelenteni csendháborításért nappal? Amiért nem jelezte előre stb.

2020. okt. 13. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik felpanaszolt dologért sem.

Nem törvényi elvárás a bemutatkozás, nem előírás, hogy felújításról tájékoztatni kell bárkit is, és a zajterhelés sem hiszem, hogy határérték felett lenne. Ezen felül nem bulizik, hanem szükséges munkákat végez, vagy végeztet el.

2020. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

ELvileg feljelentheted, csak eredménye nem lesz, mert nincs rá semmilyen jogalapod.


Az új szomszédnak nem kell bemutatkoznia, nem kell jeleznie senkinek a felújítást, és nem kifogásolható reggel 7 és este 8 között.

2020. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem is a bemutatkozásra gondoltam :) csak a felújításra. Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 13. 13:47
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Azert egy kicsit furcsa, hogy ennyire nem tudod tolleralni az uj lako lakasatalakitasat es egybol a feljelentes jut eszedbe mint megoldas.

Miert nem mesz fel megkerdezni, hogy miben tudnal segiteni, hogy hamarabb végezzenek?

2020. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert ha előre jelzi, akkor kevésbé zavarna a zaj? Ugyanúgy el kéne végeznie a zajjal járó felújítást.
2020. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

birtokvédelmi eljárást kezdeményezhetsz

de ki fognak röhögni hogy néhány nap alatt kiakadtál.

viseld el amíg megcsinálja. mások is elviselnek téged

ha szól, vagy kiír bármit attól nem lesz csendesebb és nem fejezi be hamarabb.

esetleg menj fel és beszélj vele, ismerd meg, lehet tök jó fej és öri barik lesztek. vagy egy büdös bunkó... de legalább tudod kiaz, miaz! :D

ha mikor már ott lakik és hangoskodik akkor sem a feljelentés az első hanem a megbeszélés.

2020. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Te Sümeghy vagy a Szomszédokból?
2020. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg Pattogi.
2020. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Házirend szabályozza a lakásban végezhető építési-, és szerelési munkák elvégzését. Először azt kell átböngészni, meggyőződni arról, hogy az átalakítást végző hibázik-e. Ezen kívül érdemes megismerni, a terhelési zaj határértékbeli szintjeit amelyek az önök lakására érvényesek.

A feljelentés jogosságát így illik/kell mérlegelni. Én személy szerint a kommunikációban hiszek.

Jó, ha tudja, hogy indokolt zaj nem képezi szabálysértés tárgyát. Még annyit írnék, hogy a házirend megsértése nem feltétlenül minősül szabálysértésnek.

Legyen türelmes, vélhetőleg a szomszéd hosszú időre költözött önök mellé, tehát toleranciával, és kitartással próbálja megelőzni a kapcsolatuk elmérgesedését.

2020. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

4-es.


Nem ez jutott eszembe legelőször...csak megkérdeztem, mivel irtó zavaró munka közben.


Már bocsi, de dolgozom, nem pont az érdekel, hogy segítsek neki :D


Csak jó lett volna, ha előre tudjuk. A párom pl telefonál szinte egész nap, javarészt neki zavaró, mert volt, hogy nem hallotta rendesen az ügyfelét..

2020. okt. 13. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!