Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi tanulás?

Külföldi tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én a külföldi tanulásról érdeklődnék. Majdnem 16 éves vagyok és Szombathyelyen élek. A külföldi tanulásról csak pár kérdésem lenne. Például az, hogy a magyarországi jegyeket nézik e? És hogy mik a feltételek arra, hogy bekerülj ott egy jó iskolába?

És ha középiskolába jársz akkor is át tudsz menni tanulni? Ha ez megtörténik akkor valószínűleg Ausztriába megyek, de ha van saját tapasztalatotok nyugodtan írjátok le. Ha pedig nem tudsz sok dolgot az Osztrák akkor is leírhatod a amit tudsz esetleg a kűlföldi oktatásról, egyben azért mert érdekel és azért mert lehet tudsz nekem segíteni.



2020. okt. 18. 22:37
 1/1 anonim válasza:

Az érettségit ha egyetemre felvételizel, mindenképp le kell fordíttatnod németre, hivatalos úton.

Valamint kelleni fog nyelvvizsga (szak és egyetem válogatja) C1 vagy B2. Én zenész vagyok, nekem elég volt a B2. Nemzetközileg elismert nyelvvizsgát tegyél (ÖSD Goethe, de én az osztrákot jobban ajánlom ha odamész)

Más a rendszere a felvételinek. Nem tudom, a zenei egyetemeknél teljesen más a menete, de úgy tudom, hogy pl a Wien Unira, meg a klasszikus felsőoktatási intézményekbe könnyebb bekerülni, mert sok mindenkit felvesznek. Cserébe az első szemeszterekben pokoli nehéz, és ott szűrik meg az egyéneket, hogy csak az maradjon, aki érdemes rá. Vannak olyan szakok is, ahol külön felvételit kell írni.


Hogy középiskolába hogy tudsz átfelvételizni, azt sajnos nem tudom. De az egyetemek honlapját mindenképpen nézegesd, még jó hamar, nehogy majd ha aktuális lesz, lekéss egy egy határidőt.

2020. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!