Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az aliexpressz.hu normális...

Az aliexpressz.hu normális oldal vagy kamu? Csak mert a aliexpressz.com-ot ismerem, rendeltem is már onnan, illetve az alkalmazásról. De az aliexpressz.hu tök mashogy néz ki.

Figyelt kérdés

2020. okt. 24. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Az eredeti Ali-t utánozza, a hírnevén próbál felkapaszkodni, esetleg megtéveszteni potenciális vásárlókat. Például valaki a kínai oldalon akar vásárolni, de félreírja a címet, és szintén egy "aliexpressz" nevű, csak már drophipping oldalt kap. Abból a szempontból lehet normális, hogy megkapod amit rendeltél, csak nem éri meg ilyen helyekről rendelni, aki helyetted megveszi pont ugyanazt kínából, csak ráteszi a saját nyereségét.
2020. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis illusztráció a weboldalról:

Fekete 1Pair elasztikus nyakkendő záró cipőfűző cipőfűző cipő, sportcipő csattal


Description:

100% Brand New and High Quality !

Locking laces provide a better fit which helps improve performance and avoids the problems of nylon/cotton shoelaces. Very convenient, never have to stop to retie your laces during any sport or activity ever again!!!

Perfect for athletes, runners, golfers etc.


Ettől még ugyan lehetne akár megbízható is.


Azt írja, hogy


Redbay Europe LTD


OTP Bank: 11713005 20606323 00000000


Nyilvántartásiszám: ID 07285589


Lelvelezési cím: 1037 Remete koz 39, Budapest


Ceghely: 72 Ranelagh rd, w55rp, London


De a domain.hu szerint az aliexpress.hu használója természetes személy


Nekem fura.

2020. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem gyorsan a jogász szomszédomat, aki nekem is intézi a vállalkozásos ügyeimet. Azt mondta hogy megnézte a honlapra kiírt nyilvántartási számot, és egy valós céghez tartozott, de már nem érvényes. Tehát ez a része kamu. Illetve nem talált kapcsolatot az eredeti Aliexpress és ez között, pedig ez a név le van védve, tehát engedély nélkül senki sem használhatja fel azt. Szóval sántít nagyon is a dolog, de ettől még simán lehet hogy ha rendelsz valamit az megérkezik.
2020. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 24. 19:50
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Én dolgozom velük, legitim dolog.
2021. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 andrasib válasza:
100%

A "cég" adatai:

Redbay Europe LTD

OTP Bank: 11713005 20606323 00000000

Nyilvántartásiszám: ID 07285589

Ceghely: Ranelagh rd 72, w55rp, London

Telefon: +36 70 217 9420

---------------------------------------------

- Rendeltem tőlük,

- az átutalás nov. 8-án megtörtént,

- a rendelés állapota a mai napig is: "várakozás átutalásra",

- a honlapjukon megadott telefonszámon előfizető nem kapcsolható,

- az írásos (email) megkeresésre nem reagálnak!


A fentiek alapján mindenki döntse el maga, hogy érdemes -e tőlük rendelni!

Szerintem közönséges csalók!

2021. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nem akartam sose ide regisztrálni, de véletlenül találtam rá pont az említett cég után "nyomozva".


NE RENDELJ INNÉT SEMMIT!!


Ez egy nagy átverés, lehet hogy 10 vásárlóból 2-3-at kiszolgálnak (itt is vannak kételyeim, hogy nem bérkommentelők), de engem speciel átvertek, se terméket, se pénzt nem kaptam vissza mai napig 4x felszólítottam őket, már 100 napja lejárt a 2x75 napos határidő (plusz póthatáridő) emailre nem válaszolnak, telefonszám szerintem sose létezett vagy kamu volt.

A következő weboldalakon ismertek (lehet még van pár, de ezekbe futottam bele első körben), ugyan az a csaló banda:


kinaiwebaruhaz.hu

mikroelektronik.hu

azsiacenter.com

aliexpressz.hu


A lényeg: kis összegű rendelésekre mennek rá, amivel az emberek nem nagyon törődnek, és a legtöbb országban mivel nem ér el értékhatárt, nem is foglalkoznak vele.


Nos, a hatóságokat (3 vonalon is) már értesítettem, ha lesz fejlemény, leírom.

2021. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Van valami fejlemény az ügyel kapcsolatban?


#2-7 válaszoló ugyan azt a Londoni címet találtátok meg,annyi különbséggel hogy te 2-es a magyar levelezési címét is meg találtad még,ez már egy jó nyom szerintem.

Google térképen keressetek rá erre a 1037 Remete koz 39, Budapesti címre,aztán a mellette lévő háznál látható egy Kft ami S betűvel kezdődik rendezvényszervezéssel foglalkozik, természetesen a honlapjukon már más cím van megadva,szerintem ők üzemeltetik ezeket a csaló oldalakat is.

Ti mit gondoltok?

2022. jan. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 fvaradi válasza:
53%
Van valami újabb információ? Nekem 18.500 ft lóg a levegőben.... Mit tudok tenni?
2022. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
48%

Hali!


@fvaradi Kezdetnek beszélned kellene a bankoddal, ők azok akiket ilyen esetben érdemes keresni, bár átutalásos fizetésnél nem tudom hogyan járnak el.

2022. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!