Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A naptárnál a telihold meg...

A naptárnál a telihold meg hasonló jelenségek amik éjszaka történnek, az a nap melyik részére vonatkozik, az elejére vagy a végére? (lentebb kifejtem érthetően)

Figyelt kérdés

Tehát ma pl. látom a naptáron, hogy 31-én telihold van (amúgy mekkora poén hogy pont Halloween napján van telihold).

Viszont telihold éjszaka van. Na most ez 31.-ének melyik részére vonatkozik? Az elejére vagy a végére? Tehát az október 30-ról 31-re virradó éjszaka, a nap eleje, vagy pedig már a 31-ről november 1-re virradó éjszaka, tehát a nap vége? Melyiket jelöli?

Ugyanez a kérdés az éjszakai minimum hőmérsékletnél, ha azt írja hogy teszem azt 1-jén éjszaka már 0 fok lesz, akkor az 31-ről 1-re virradó éjjelt takarja, vagy az 1-ről 2-re virradó éjjelt?

Melyik az "igaz"?



2020. okt. 31. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A 2020. október 31-i telihold (azaz, Holdtölte), a jelenlegi magyarországi időszámítás szerint 2020. október 31-én 15:49-kor lesz; akkor lesz 100%-os. (Persze, szemre azért ez nem egyetlen időpont, napokig kerek korongnak látjuk a Holdat - láthattuk már korábban is -, ha láthatjuk.)


A további érdeklődésedre: egy éjszaka mindig ahhoz a naphoz tartozik, amelyiken elkezdődik. Ma 2020. október 31. szombat van. A mai (szombati) éjszaka még előttünk áll.

(Bármilyen furcsának tűnik is, a mai éjszaka már, például, Nyíregyházán 18:00-kor, Budapesten 18:11-kor, Sopronban 18:21-kor kezdődik. Miután, például, Budapesten megelőzi a 17:35-18:11 közti csillagászati szürkület, azt 16:59-17:35 közt a tengerészeti szürkület, azt pedig 16:27-16:59 közt a polgári szürkület.)


Ha tudod, hogy a telihold éppen Halloween éjszakáján van, akkor miért nem tudod, hogy az az október 31-ről november 1-re virradó éjszaka? Ha már, rosszul tudva, éjszakára gondolod a Holdtölte időpontját.

Például november 30-án (délelőtt) 10:31:49-kor lesz; az én asztali naptáramban ott is van az időpontja, 10:32 időponttal.

2020. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!