Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak iskolai órákon/s...

Mit csináljak iskolai órákon/szünetekben?

Figyelt kérdés

Szóval, most mentem középiskolába, és úgy voltam vele hogy új lappal kezdek jaj de jó, de hát nem úgy sült el mint képzeltem, és egy barátom sincs az osztályból. Már megvannak a baráti körök, és egyikbe sem vagyok benne. Tudom hogy barátkoznom kéne, de senki sem olyan mint én, kb. az osztály 80% toxikus, a többi 20%-kal meg nem találom a közös hangot. Amúgy szerintem eléggé introvertált vagyok, és ezért sem tudok barátkozni. Na és az van, hogy szünetekben nem tudok mit csinálni, egész nap kb. egyedül vagyok, vagy ha lyukas óránk van, akkor csak ülök és nézek ki a fejemből. Meg néha érzem azt is hogy utálnak, meg már nem egyszer hallottam hogy rólam beszélnek, és ezek miatt napokat nem aludtam, mivel ugye szeretek gondolkodni mindenen estéken keresztül. (Nagyon kis gyenge lelkem van)

Meg imádom azt is hogy tesin ha foci van vagy valami, én nagyob rossz vagyok a sportokba, és ezt sokan meg is jegyzik, és ez sem tesz túl sok jót az önbizalmamnak :( . Szóval a kérdés annyi lenne hogy mivel tudnám magam lefoglalni szünetekben, meg lyukas órákon? Semmi hobbim sincs olyan amivel iskolában foglalkozni tudnék, szóval a "foglalkozz a hobbiddal" válasz már kilőve.



2020. nov. 8. 23:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok amúgy, és 9.-es
2020. nov. 8. 23:28
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, nekem is hasonló jutott sokadszorra. Általánosban is, középsuliban is és az utána lévő két suliban is. Mindenféle módszerrel próbálkoztam már a beilleszkedéssel kapcsolatban. Próbáltam passzívabb, lelkesebb, tolakodóbb, vagy csak kedves lenni, mind hiába. Mindig egy apró hiba belekerült a reputációépítésembe. Végül itt vagyok 20 évesen és elfogadtam, hogy van bennem valami, ami alkalmatlanná tesz engem arra, hogy jó legyen az imidzsem az aktuális osztályban. Hozzád hasonlóan nekem is nagy terveim voltak a jelenlegi osztályomban. Sok mindent meg szerettem volna valósítani, de a többiek egyszerűen jobban szeretnek aludni, telefonozni, vagy hülyülni a padtársukkal. Szerettem volna velük odabent sakkozni, kártyázni, főzni, zenélni szünetekben, nekem ilyen ötleteim lettek volna. De egyszerűen mindenki csak a túlélésre megy, meg arra, hogy hogyan szúrjon ki a sebezhetőbb osztálytársaival. Egy szónak is száz a vége, sajnos soha nem lesz olyan iskolai hangulatban részünk, mely a japán rajzfilmekben is jelen van. Én pár hónappal ezelőttig hittem ebben, most már látom, milyen is a valóság. Nekem se könnyű elfoglalnom magam ilyen passzív körülmények között, de azért el tudom ütni valamelyest az időt. Fontos, hogy megfigyeld az osztályodat, hogy mi az, amit elítélnek, és mi az, amit viszont már nem. Szóval mielőtt elkezdenél valamit csinálni szünetekben, fontos, hogy kiismerd őket és ne hagyj magadon támadási felületet. Az is fontos szempont, hogy hol ülsz. Sajnos én az első padban ülök, mint egy lúzer, mert ott jutott hely első nap. De ha te például hátul ülsz a fal mellett, ott szinte bármit megtehetsz. Egyébként ha rajzolgatsz, padon pihensz, gondolkodsz dolgokon, leszaladsz inni egy kávét, vagy csak kimész a folyosóra és sétálgatsz ott, az egész jó időtöltéssé válhat. Utóbbi azért jó, mert meg van rá az esély, hogy összeismerkedsz valakivel. És ekkor fog rádköszönni a diákfeeling érdekesebb oldala: Amikor lesz valaki, akivel közeli viszonyban vészelheted át a szüneteket, akiért érdemes lesz kivárni az óra végét. Ezért ha kimész a folyosóra időt lopni, érdemes résen lenni, hátha összejössz valakivel.
2020. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Lányok vannak?

Szoktál reggelizni meg aludni?

Mi a hobbid? Mit csinálsz suli után?

2020. nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Első, igen ugyanabban a cipőben járunk, én is elől ülök. Szünetben szoktab a folyosókon sétálni, de idáig még nem talált rám a szerencse
2020. nov. 9. 06:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Harmadik, igen, elég sok lány van, vagy az iskola 70-75%-a lány, reggelizni nem nagyon szoktam, aludni örülök ha naponta megvan a hét és fél óra, hát a hobbim igazából nem nagyon találtam még meg, iskola után meg nem nagyon szoktam csinálni semmit igazából, nincs valami esemény teljes életem.
2020. nov. 9. 06:27
 6/13 A kérdező kommentje:
szoktam*
2020. nov. 9. 06:28
 7/13 jsebak válasza:
15%
cigi + verekedés lányt elkapni wc-ben stb
2020. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Autista vagy, vagy esetleg ADHD-s? Csak, mert ők ilyenek.

Ha nem akarsz barátkozni és nem kezdtél el barátokat szerezni már az első nap, akkor egyre nehezebb lesz, csak azt nem értem, miért nem tetted. ?

Ha olyan problémád van, amiket az elején írtam, akkor azért nem tetted, de ha más oka van, akkor mi az?

2020. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
Tanulj a szünetben. Nem fogsz unatkozni :D
2020. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Olvasni szoktál-e, szeretsz-e?

Esősorban könyvekre gondolok és nem netes olvasmányokra.

Persze nem a szünetekben, hanem du-este.

2020. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!