Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Exbarátnőm tartozik pénzzel,...

Exbarátnőm tartozik pénzzel, feljelenthetem emiatt?

Figyelt kérdés

felköltöztem hozzá Pestre saját albiba míg ő munkanélküli volt, ráadásul miután el is kezdett dolgozni jött a korona vírus és megszűnt a munkahelye egy időre stb.


míg felköltöztem kifizettem 2 hó kauciót, +1 első hót amíg igazából be se költöztünk, majd utána 1 hónapot megint kifizettem, és utána fél hónapot (a másik felét ő) majd utána szétmentünk.


ő tőle kierőszakoltam hogy adjon meg egy előleget, ez a 2 havi kaució volt, amit visszaadott, majd később kifizeti a fennmaradó összeget részletekben. így még tartozik nekem az első félhavival amiben nincs rezsi + egy rezsis félhavival

ez összesen 120 ezer forint.

az ő nevén van a lakás most ő lakik benne, a pénzt én küldtem át utalással neki majd ő a tulajnak tehát van bizonyíték hogy tőlem jött a pénz, és hogy 2 havi kauciót visszaadta.


őszintén szólva nagyon nem szeretném ezt megtenni mert elég szarul érzem magam hogy ilyet kell tennem, de egyrészt letiltott mindenhonnan anélkül hogy szólt volna hogy nem fogja kifizetni, illetve azóta nincs munkahelyem a költözés miatt, így pénzügyileg eléggé megjártam (míg ő azóta is dolgozik)


szerintetek jelentsem fel? és ha igen mit kell tennem majd a továbbiakban? természetesen még előtte megpróbálom egy másik telefonnal vagy valamivel figyelmeztetni hogy ha semmiképp sem adja meg akkor ez lesz.



2020. nov. 17. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hú de jó lenne ha csak 120-al lennék mínuszban a csajok miatt. :D


A megoldás: dolgozd fel a problémádat és aztán felejtsd el!

ekkora összeggel és ilyen hisztis kisfiús történettel minden valamire való rendőr úgy kiröhög, hogy majd bepisil.....


Ezt hívják tanulópénznek.

Legközelebb jobban figyelsz és nem hagyod hogy egy csaj átverjen.

2020. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Elvi kérdés. Börtönt neki...
2020. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
120000 Ft még nem akkora összeg (tudom, szarul hangzik), hogy feljelentgetéssel, nyomozással, tanúvallomásokkal, és esetleges bírósági tárgyalásokkal kelljen magadat (és persze a lányt) mérgezni. De az is lehet, hogy az lesz, amit az első válaszoló is mondott, hogy nem lesz semmi, avagy ki fognak röhögni a rendőrök. Lehet, hogy nem fog tetszeni a javaslatom, de szerintem hagynod kéne az egészet a fenébe. Ahogy elhangzott, tanulópénznek kéne felfognod. Felejtsd el a csajt, és próbálj meg alternatív módszerekkel szerezni egy kis pénzt, ha szükséged van rá. Mellesleg azért se jelentgesd fel, mert ha tényleg lesz bírósági tárgyalás, az is pénzbe kerülne, ami nem annyira van most perpillanat nálad.
2020. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Első körben fizetési meghagyás. A feljelentés ráér később. Hogy ki röhög ki kit, az lényegtelen, a lényeges az, hogy a végén ki nevet. Persze ahhoz kell egy jó ügyvéd, ami nem olcsó, azonban ideális esetben az alperessel azt is kifizettetheted...
2020. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"fizetési meghagyás"

Ahhoz azért kell jogalap is, amit illik papírokkal igazolni hogy az az összeg megjár neked.

Van ilyen papírod kérdező?

Illetve mennyi pénzt vagy hajlandó elb.ni ügyvédre?

2020. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mivel tudnád bizonyítani, hogy az a pénz kölcsön volt, nem pedig ajándék mondjuk? Segítek: sehogy. Amúgy meg, ha te is ott laktál, miért is kéred vissza tőle azt a 2x félhavit (aminek a másik felét ő fizette), ami még hátra van?
2020. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os. azért mert az ő részét is én fizettem? azt hittem érthetően leírtam...


igazat adok nektek egyébként én is tanulópénzként próbálom felfogni csak a haverok, meg főleg anyám zaklat nonstop hogy nehagyjam magam így átbaszni.


természetesen pénz nem tervezek érte fizetni, főleg többet nem mint 120k, csak ugye nekem meg azt súgják a fülembe hogy nekem ez nem kerülne pénzbe.


lehetséges hogy ebből max ijesztés lesz és nem jelentek fel senkit.


a főbb probléma inkább az nekem hogy még mindig nem sikerült melót szereznem mert a bizonyítványaim nála maradtak és baszik visszaadni ráadásul :) 1 millió forinttal mentem el tőle, jelenleg az utolsó százezreket élem fel

2020. nov. 17. 21:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

na az már köcsögség, hogy a papírjaidat nem adja vissza!!!!

menj el és beszélj vele!


ha meglesznek az irataid akkor fotózd le mindegyiket, vagy szkenneltesd be jó minőségben hogymeglegyenek ha kell.

2020. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

“6-os. azért mert az ő részét is én fizettem? azt hittem érthetően leírtam...“


Én ezt értem, te nem érted, amit én írtam. Lepapíroztátok vagy szóban egyeztetek meg? Mert ha utóbbi, az nem bizonyíték..bemondásra a kutya se fogja elhinni neked, hogy ez kölcsön volt...mert nem tudod bizonyítani. Ez az “ő része”, “én részem” nem állja meg a helyét sem a rendőrségen, sem semmiféle bíróságon.

2020. nov. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ez oda vissza bizonyíthatatlan hogy "ő része, én részem"

annyi bizonyíték van fixen, hogy az én számlámról ment az utalás az ő számlájára, majd ő utalta tovább a tulajnak.

2020. nov. 18. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!