Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kiplakátolok valamit...

Ha kiplakátolok valamit amivel mást szégyenbe hozok (fotók,név), fel tudnak jelenteni?

Figyelt kérdés

Tudom elég furán hangzik de nem jut már más az eszembe. Egy ember tönkretette a családomat.


Ha kiplakátolok róla valamit a képével, vagy a nevével szégyenbe hozva őt és esetleg feljelentene,lehetne belőle bajom?


2020. nov. 18. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetne. Ha nincs valóságalapja, vagy nem tudod bizonyítani az állítást, akkor jó hírnév megsértése, rágalmazás, becsületsértés szóba jöhet.

Kicsinyes bosszú ez, és szinte csak rosszul jöhetsz ki belőle.

2020. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A személyiségi jogokról nem is beszélve.

Mert gondolom nem akarod a beleegyezését kérni.

2020. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát de hogy tudná bizonyítani hogy én voltam?
2020. nov. 18. 09:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyításnak ezer módja van.

A jó hírnévhez való jog egyébként rossz embernek is kijár. Így még az sem számít, igaz-e az, amit szétkürtölsz. Több milliós kártérítésre is igényt tarthatsz. Ezen felül rongálásért is feljelenthetnek azok, akiknek/amiknek a dolgára kiteszed a plakátot.

2020. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!