Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rammstein puppe cimű számát...

A rammstein puppe cimű számát hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés
A dalszöveget értem

#Rammstein #Puppe
2020. nov. 20. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Elég homályos, emiatt elfogadom, ha valaki máshogy értelmezi, de én azt gondolom, hogy valami ilyesmi:

Egy kisgyerek szemszögéből van elmesélve, aki valószínűleg a már nagykorú nővérével él, aki a saját testének árulásával keres pénzt a szomszéd szobában.

A kisgyerek minden felgyülemlett frusztrációját egy játékbabán tölti ki, amit a nővérétől kapott. Valószínűleg drogokhoz is hozzájut, feltételezhetően szintén a nővérén keresztül.

A végén szemtanújává válik, amint valamelyik kuncsaftja végez a nővérével, és talán fel se fogja hogy mi történt, csak azt látja, hogy végre vége a nővére traumát okozó viselkedésének.

2020. nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én értelmezésem szerint, egy gyerekről szól aki őrrült és a nővérével él. Gyógyszereket szed, tehát szerintem már alapból valamilyen személységzavara lehet, de erre egy lapáttal rátesz, hogy a nővére mindig bezárja abba a kisszobába.

Dühében egy baba elpusztításával nyugtatja(?) magát, de kimondja, hogy ő így nem érzi jól magát. Erről szól a refrén.

Utolsó versszakban azt írja, hogy a kulcsjukon át látja, hogy a nővérét megölték, majd ezután ismét refrén, csak azzal a különbséggel, hogy azt mondja, most már boldog.


Eddig nem gondoltam bele abba, hogy esetleg a nővér prosti, de elgondolkodtató az első válasz.


Nem tudok túl fényesen angolul és eddig csak angol feliratot találtam, úgyhogy bármi lehet.

2021. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!