Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell mindenkinek maszkot...

Miért kell mindenkinek maszkot hordania?

Figyelt kérdés
Miért nem szólhat, úgy a szabály, hogy akik félnek a vírustól, azok vegyék fel, fertőtlenítsenek agyba főbe, akik nem félnek, azok meg élhessék tovább normálisan az életüket? Nem lenne ennyi marakodás.

2020. nov. 23. 11:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert lehetsz úgy is fertőző, hogy közben nem tudsz róla.

Lehet, hogy téged nem érdekel, ha megölsz valaki mást, de szerencsére a többi ember másképp gondolkodik.

Ha kimész a lakásodból, akkor KÖTELEZŐ maszkot húzni, ennyi.

2020. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
38%
Jajjistenem... lassan már egy éve információdömping van, és még mindig vannak, akik nem tudják, hogy a maszkkal MÁSOKAT kell védeni. Tehát hogy te ne fertőzz meg másokat.
2020. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Akkor miért betegednek még mindig meg, ha mindenki hordja ezt a büdös hülyeséget?
2020. nov. 23. 12:02
 4/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%

"Nem lenne ennyi marakodás."


Én, aki azt mondom, hogy légyszíves viselj maszkot a többi ember érdekében nem marakodok. Elfogadok egy szabályt, amit hoztak, és arra kérlek, hogy te is tartsd be. Nem én keresem a kibúvót, nem én szarozom le a szabályt, nem én dulifulizok, hogy nekem XY ne mondja meg mit tegyek. Pedig nekem sem tetszik, de ha jelenleg ez a legjobb módja annak, hogy másokat és magamat megvédjem, akkor felveszem.

2020. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
38%

"Akkor miért betegednek még mindig meg, ha mindenki hordja ezt a büdös hülyeséget?"


Büdös attól lesz, akin rajta van, nem másoktól. Másrészt meg sajnos sokan nem tartják be a szabályt, többnyire a 1.5m távolság részét - gyakran lehetetlen is. Illetve ha mindketten viselünk maszkot, és tartjuk a 1.5m távolságot, akkor sem 100%, hogy nem fertőzzük meg a másikat. Ugyanakkor azt elérjük, hogy a már most is túltehelt egészségügyet nem tesszük méginkább tönkre - ez szintén morális-felelősségi kérdés.

2020. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
35%

3.Hú te vagy nagyon buta vagy vagy semmi hírt nem néztél az elmúlt 9 hónapban.

Azért vannak még mindig betegek a kötelező maszk hordás ellenére mer előszöris a maszk nem védi 100 %-osan az előtted állót. Ezt senki sem mondta. Csak csökkenti az esélyt hogy megfertőzd. Másodszor sokan rosszul vagy egyáltalán ne hordják ezért megbetegítenek másokat.

2020. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%

kérdező, itt láthatod a fertőzésveszély csökkenését a maszkviselés függvényében...


[link]

2020. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
15%

Ugyanez %-os adatokkal:


[link]

2020. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Ha kötelező, miért nem ingyenes? Tavasszal kapott mindenki a polgármestertől 1 db textil maszkot, a lakótársaim már elhagyták azóta, négyen hordjuk az enyémet, rosszul vagyok már felveszem, hiába van kimosva.
2020. nov. 23. 12:14
 10/33 anonim ***** válasza:
31%

Bakker, NINCS INGYEN LEVES!


Amit ingyen kapsz, azért valaki fizet.


Emeljék fel az adókat, hogy legyen ilyen célra "ingyen" pénz....???


Nem igaz, hogy nincs otthon egy félpár zoknid, vagy szakadt inged, amiből ne lehetne maszkot készíteni....!

2020. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!