Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez? "Vén paripa...

Mit jelent ez? "Vén paripa fején, bogáncs a bokréta. "

Figyelt kérdés
Még most olvasom az Egri csillagokat és az olvasónaplómban ez a kérdés.De persze nekem fogalmam sincs mit jelenthet!!HELP! :D
2010. aug. 11. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hogy egy öregember fején a korona is csak bogáncsnak tűnik.. vagy valami ilyesmi 11/L
2010. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
egy vén lovon, már a bokréta sem áll jól. tehát, annyira öreg, hogy rajta már semmi sem "segít". nem tudom másképp elmondani, így meg nem tudom érted-e. :D
2010. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen a főurak állították fel a lovasbandériumokat. Ha csatába mentek,a lovak fején a főúr színeit viselő tollbokréta volt. Vén paripát már nem lehetett csatába küldeni,így bokréta sem volt a fejükön. Az a mondás,hamit idéztél,azt jelenti,hogy már nem vihetik csatába.,így toll helyett csak bogáncs lehet a fején. (Persze azt azért nem tettek a fejére)
2010. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyit: átvitt értelemben: öreg embertől nem lehet annyit elvárni,mint egy fiataltól.
2010. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!