Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sport/tuning kipufogó...

A sport/tuning kipufogó növeli-e az 50-es motorok fogyasztását ?

Figyelt kérdés

Tervezek 50-es motort venni, és szeretnék majd rá egy másik kipufogót, amivel növelném a teljesítményt. Hallottam már olyat, hogy ezek a tuning illetve sportkipufogók képesek megnövelni a motor fogyasztását.


Az volna itt a kérdés, hogy egy tényleg így van-e, és hogyan történik ez ?



2020. nov. 24. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod, roppant ritka dolog az, hogy a teljesítmény növekszik, a fogyasztás meg nem.

Ezt csak a hatásfok növelésével tudnád megoldani.

De általában fordítva történik: a tuning a teljesítményt növeli, a hatásfokot meg rontja.

De ez nem autós kérdés?

2020. nov. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !

Ha kategóriát nézünk, akkor ez lehet hogy autós kérdés lenne, de egyébként motorra lett kérdezve, szóval ezért bocsi.

A hatásfok növelését mivel tudnám elérni, vagy a motor melyik részével kezdjem el ezt ?

A Tuningolás nálam a henger/tengely és kipufogóból áll, meg még lenne az új kipufogó is.

2020. nov. 25. 09:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, karbi, 2x írtam kipu-t.
2020. nov. 25. 09:20
 4/4 anonim ***** válasza:
sose értettem mit kell ezen ennyit rágódni, meg veszed a cucost, oszt 3 óra alatt összerakod.... ja, igen többet fog fogyasztani... 2 decivel, na bumm
2020. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!