Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkora nagyítású fénymikroszk...

Mekkora nagyítású fénymikroszkópra van szükség prokarióták, egysejtű eukarióták vizsgálatához és milyen árban lehet megvásárolni egy ilyen mikroszkópot?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok biológia és kémia fakultáción, természetesen érdekelnek ezek az apró élőlények és szeretném tudni, hogy beszerezhetek-e otthonra nem túl drágán egy mikroszkópot, ami alatt közvetlenül tudom vizsgálni őket (baktériumok, moszatok, vérsejtek, amőbák stb.)

Utánanéztem a 20000ft alá eső árkategóriájú mikroszkópoknak, de nem tudom mennyire lenne megbízható vétel. Azt írják többnél, hogy 1000x nagyítású, amiről azt olvastam, hogy elég a sejtek vizsgálatához, de van ahol vannak ellentmondások, így nem vagyok teljesen biztos, hogy hol és mit is kéne keresnem.

Tudom, meg kellene kérdeznem a biológia tanárt(természetesen meg fogom kérdezni), de már nagyon kíváncsi vagyok és hátha itt is akadnak hozzáértők.



2020. nov. 30. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, már akár 600x -ossal is lehet:

[link]


Ha lehet használt is, akkor ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2020. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Marci71 ***** válasza:
Rendes mikroszkópot 20000 Ft alatt újat nem fogsz találni. amiket az első válaszoló belinkelt azok játékok és nem mikroszkópok, bár a végén vannak igaziak is de azok jóval drágábbak( a 120000 Ft-os kategóriában van pár használható ) Egyébként a célodhoz kb. 200-400x mikroszkóp már megfelel. Használtak közt néznék körül, csak ne játékmikroszkópot vegyél. Jó megkülönböztető jel hogy a játékmikroszkópoknak általában a revolverre írják a nagyítást, hogy éppen mekkora nagyítást kapsz a beforgatott lencsével ( egyébként maga a nagyítás értéke sem igaz kb. gyököt vonhatsz belőle), míg a valódi mikroszkópoknál a lencsék foglalatán van feltüntetve a lencse nagyítása. Azonkívül a játékmikroszkópokhoz mindenféle kacatot szoktak mellékelni az igaziakhoz többnyire nincs ilyen. Használtakról azt kell tudni hogy nem biztos hogy azonnal használható, rendbe kell rakni, amit szervizek súlyos pénzekért csinálnak ( több lehet a szervizköltség mint a mikroszkóp ára ) vagy megpróbálhatod magad is rendbe tenni, de könnyű örökre elrontani sajnos.
2020. dec. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A 20k tényleg nagyon alacsony ár, amiért valóban nem lehet csak játék mikroszkópot venni. Ezek többnyire olcsó műanyagból készülnek. A lencséik szintén olcsó anyagból készülnek, a látott kép erősen színezett és nem világos.


A tavcso.hu-n vannak rendes mikroszkópok minden kategóriában. Ez a mikroszkóp már nem játék kategória, és csak kicsivel drágább: [link]

[link] (érdemes szettben venni, mert akkor adnak hozzá metszeteket, amiket lehet nézegetni)


Ennek a legnagyobb nagyítása 400x, de ennél nagyobb nem is kell. Nagyobb nagyításokhoz lényegesen jobb optikai rendszerre van szükség, ami már egyértelműen nem ez az árkategória. Szerintem a fenti mikroszkóp egyetlen hátránya, hogy nem monokuláris, tehát egyszerre csak az egyik szemeddel tudsz nézni. Rendes binokuláris mikroszkópok 50k körül kezdődnek.


Semmiképpen ne vegyél olyan mikroszkópot ebben az ár tartományban, amire azt írják, hogy 1000x nagyítással bír. Az átverés. A kép minősége használhatatlanul rossz lesz.


Ha te nem értesz hozzá, és nincs a környezetedben hozzáértő, akkor én sem javasolnám használt mikroszkóp beszerzését.

2020. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Marci71 ***** válasza:

Ez például nem rossz ha nem megy fel nagyon az ára:

[link]


Van tárgymozgatója és kondenzora is, mindkettő fontos. Igaz csak monokuláris de az nem akkora nagy baj. Egyébként tudom ajánlani. Persze még 18 nap van a licitből, addig emelkedhet az ára, újonnan hasonlót üzletben kb 65000-ért kapsz.

2020. dec. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a mai világban én inkább usb mikroszkópot ajánlanék.

könnyen hordozható és telóhoz is csatolható.

2020. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Marci71 ***** válasza:
#5 Éppen csak arra nem alkalmas amire a kérdező szeretné használni. Az USB "mikroszkóp" lényegében egy webkamera, csak másképp van fókuszálva a lencséje. Kb egy nagyítónak felel meg, csak monitorra küldi a képet. Egysejtű eukarióták és legfőképp prokarióták vizsgálatára abszolút alkalmatlan. Hidd el nekem van mindkettő....
2020. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!