Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez lehetséges? Ki tudja...

Ez lehetséges? Ki tudja deríteni ki vagyok?

Figyelt kérdés
Ha álprofilról írok valakinek messengeren, ki tudja nyomozni, hogy ki vagyok? Vagy titokban tudom tartani? Meg akarom szivatni, de csak egy rövid ideig, kb. 2-3 napig, de utána már nem, viszont ha ő még beszélne velem, de én ugye nem fogok, akkor nem tud lenyomozni?

2020. dec. 6. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet senkit lenyomozni. Csak akkor tudja meg hogy ki vagy, ha olyan információt árulsz el, ami visszavezethető hozzád, hogy azt te tudod. Ha csak te tudod, egyértelmű hogy te állsz a profil mögött, ha mások is tudják, akkor pedig szűkíthető azok köre, akik a profilt kezelhetik.


Ezek a "lenyomozom", "feltöröm", "megszerzem az IP címét" dolgok mind filmes klisék, a valóságban ilyet senki nem csinál. Maga az oldal és szolgáltatás nem ad lehetőséget ilyen adatok kinyerésére. Önmagában az IP címből pedig nem következik és nyerhető ki személyes adat, azzal senki nem tud kezdeni semmit.


Ellenben ha olyan dolgot csinálsz ami büntetendő, és a feljelentenek, a rendőrségnek az oldal kiadja az IP címedet, azzal pedig a netszolgáltatóhoz fordulva már kiadja, hogy az IP cím akkor melyik előfizetőnek lett kiosztva, ki használta.

Egy magánszemély ilyen adatokhoz nem fér hozzá. Még a "hackerek" sem nagyon.

2020. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En most is latom a kameradon keresztul, hogy mit csinalsz ... amirol idaig beszelgettel korabban, arrol pedig hangfelvetelem is van :)))
2020. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1x èn is voltam igy.. Sajnos èn lebuktam. De nem azèrt mert ki tudtak volna nyomozni. Ezt nem lehet, addig míg egy olyan árulkodó jelet nem árulsz el ami ugye rád húzza a dologot
2020. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!