Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gépjármű adásvételi szerződésn...

Gépjármű adásvételi szerződésnél ezek mik jelentenek?

Figyelt kérdés

Gépjármű adásvételi szerződésben van két pont, amit nem értek:

1. Ezen jármű tulajdonjoga a bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozik. És el kell dönteni, hogy igen vagy nem.

2. Tulajdonjog változás hatályba lépésének napja. Ez az a dátum, amikor a vevő az önkormányzatnál bejelentette, hogy ő a tulaj? Vagy amikor aláírjuk az adásvételit és az eladó átadja a vevőnek? Ha viszont az önkormányzati bejelentés napja, akkor a vevőnek fel kell hívnia az eladót, hogy mit írjon bele az adásvételibe ehhez a ponthoz?



2020. dec. 6. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


2. Az a dátum ami az adásvételin szerepel.

2020. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy tehermentes ez a bizonyos auto? Lehet jelzaloggal terhelt es azert fogalmazzak meg ilyen kacifantosan, hogy ne vedd eszre ...
2020. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én lennék az eladó. Netriskről töltöttem le egy adásvételit.

3 kérdés is irányult mindenféle átadásos dátumhoz, nem is értem minek, nagyon hasonlóak a kérdések.

Tehermentes autó igen.

Viszont számomra ez az 1.kérdés értelmezhetetlen, de akit megkérdeztem eddig, az se tudta :D

2020. dec. 7. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!