Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor szoktak három lábú...

Mikor szoktak három lábú széket használni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a három lábú szék az nem néz ki jól, de a három lába tökéletes egyensúlyban van és ez miatt sose fog billegni.


Míg a négy lábú szék az sokkal jobban és normálisabban néz ki, de a négy lába sose lesz tökéletes egyensúlyban és valamennyire mindig billegni fog.


Életemben eddig nagyon keveset találkoztam élőben három lábú székkel. Csak négy lábú szék van a házunkban.



2020. dec. 8. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

A lábak számának nem sok köze van az egyensúlyhoz - a billegéshez pedig semmi.

A szék attól billeg, hogy a lábak nem egyenlő hosszúak. Márpedig ha csak három láb van, akkor mindegy, miylen hosszúak.

Viszont a négy lábat sem olyan ördöngösség ám egyforma hosszúra készíteni... Arról nem beszélve, hogy a jobbak úgyis filc vagy egyéb puha anyagot tesznek az aljára, hogy ne karcolja a padlót, és ez máris kiegyenlíti azt a pár tized milliméteres eltérést, ami általában egy szék lábai között hosszúságban van.

Pont ezért találkozol kevés háromlábú székkel: nem igazi előny a három láb. Viszont hátrány: a rajta lévő súly nem négy felé oszlik, csak három felé, vagyis nagyobb terhelés és minden egyes lábat, könnyebben törik egy nehéz ember alatt.

2020. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Olyan nagyon nem szokták használni a mai világban, legfeljebb dizájnbútoroknál.

Azt kb. te is tanultad iskolában, hogy 3 pont meghatároz egy síkot. Vagyis bárhol helyezkedik el a 3 láb alja, akkor van egy olyan sík, amin mindegyik rajta van. Ha már 4 láb van, akkor ha egyik láb rövidebb, vagy a támaszkodási pont kicsit alacsonyabban van, akkor máris ez a láb nincs rajta a megtámasztás síkján, vagyis a szék billeg.

Manapság persze már nem kihívás olyan szobai aljzatot készíteni, ami majdnem tökéletesen sík, és a szék rugalmassága folytán a 4. láb is leér a földre, mikor ráülnek, vagyis a szék nem billeg.

Régen a parasztházak földes (tapasztott) padlója nem volt sima, és a négylábú szék időnként billegett, a házilag fabrikált háromlábú viszont kialakítása miatt képtelen billegni, mert mindegyik lába állandóan súlyt visel. Ilyen volt pl. a hagyományos suszterszék:

[link]

Különben a 3 lábú az hiába nem billeg, de könnyebben felborul, mint a 4 lábú. Aminek az a magyarázata, hogy borulás akkor következik be, amikor a súlypont a lábak támaszkodási pontját összekötő vonalon kívülre kerül. 3 lábú szék esetén meg ez a vonal közelebb van a szék közepéhez, aki nem hiszi, rajzolja le magának.

2020. dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van! A három lábú szék sosem billeg!

Nekem a műhelyben van sámlinak.

Viszont könnyebb felborulni vele.

A 3 lábat sok helyen alkalmazzák ahol lehet elég nagy a mérete hogy stabil legyen. hiszen sokkal könnyebb billegés mentes helyet találni 3 lábbal mit 4-el.

Például TV kamerák állávnyai, fotós állványok, csillagászati távcsövek mechanikája, stb.

2020. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Amikor a két láb kevésnek bizonyoul.
2020. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Két lábbal az még nem is szék. A négy lábú székhez viszonyítva tettem fel a kérdést.
2020. dec. 8. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de én meg a két lábúhoz képest válaszoltam. Két lábbal kevés lenne, és ezért legalább egy lábat még hozzá szoktak tenni.
2020. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!