Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a helix piercin...

Mit kell tudni a helix piercingről?

Figyelt kérdés
Szúrásról, előnyök, hátrányok, gyógyulás, kezelés...

2020. dec. 10. 08:54
 1/6 anonim válasza:
69%

Elonye-hatranya szerintem ugyan ugy nincs mint egy sima fulbevalonak. Szuras az mindenkepp piercernel, szurni, nem kozmetikusnal ”lovetni”. Gyogyulas: eleg lassu, nekem az elso helixem 1 honap mulva lesz 1 eves, de ha ekszert cserelek, mai napig verezni szokott. Fajni mar viszont nem faj. Kezeles pedig mint minden porcos piercinget. Napi 2-4x fertotleniteni, tengeri sos vizzel fujkalni (sokat segit rajta), es a teafa olaj nagyon jo a huskinovesre, ami kb 95% hogy elo fog jonni ra. Minimum 6 honap mire valamennyire begyogyul, addig nem szabad ekszert cserelni, es igy kezelni amit leirtam. Mozgatni nem szabad benne az ekszert, legalabb amig be nem gyogyul valamennyire. Nem, nem fog belenoni az ekszer. Elso ekszernek talpas (labret) piercing, es mindenkepp titan, nem orvosi fem. Az sok esetben okoz allergias reakciot, mig a titan nem. Ha mas eszembe jut, meg irom.

Udv, egy tobb helixes, piercing imado.

23N

2020. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
11én már csinaltattam is, dupla helixet :)
2021. jan. 5. 11:36
 3/6 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy hogy sikerült? Kellett előre foglalnod időpontot? Azóta volt bármi probléma vele pl alváskor vagy esetleg begyulladt vagy valami? (Tervezek én is csináltatni de nem túl sok választ találtam ebben a témában, ezért kérdezném itt ha lehet.)
2021. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, dupla helixet szurattam a bal fülembe és imádom. Egyáltalán nem fájt annyira, mint képzeltem, hogy fog amikor átszúrják. Én szurattam. Az alsó helixem talpas, a felső pedig karika. Tetran krémmel kell kenni. Nagyon oda figyeltem rá hogy minden reggel és este kenjem,de hat hétig nem kentem, amit mondott a piercer. Az első éjszaka után (szúrás után) a karika elfordult a fülemben és nem tudtam visszafordítani és kicsit bepánikoltam :D, de aznap este mások segítségével vissza tudtuk fordítani. Az első pár napban fájt kicsit, de csak ha hozzáértem, alapból nem. Kb 3 hét után a felső lyuk hát oldalán egy kis vadhús keletkezett (porcszaporulat ha jól tudom), de az is elmúlt, fújtam octinosepttel (fertőtlenítő) és dermazin krémmel kentem. Attól elmúlt. Én imádom, nagyon szeretem. Mostmár aludni is tudok újra a bal oldalamon. Ha gondolkozol rajta, én csak ajánlani tudom, hogy szurass,szerintem nem bánod meg. Foglaltam időpontot. Csütörtökön írtam üzenetet a piercernek és másnap (péntek) már megettem is és 10 p után kész is volt.
2021. jan. 30. 10:57
 5/6 A kérdező kommentje:

A kezelés ebből áll nekem (a piercer mondta akivel szurattam) :

Alap: reggel és este vizes/vizes+szappanos fültisztító pálcikaval megtisztítod a lyukak környéket (elől/hátul). Utána Tetran krémmel be kell kenni.

A vadhús esetében: reggel és este vizes/vizes+szappanos fültisztító pálcikaval megtisztítod a lyukak környéket (elől/hátul). Octinosept sprayvel lefújod. Vársz egy kicsit h megszáradjon, majd dermazin krémmel bekened. Ettől nem kell amúgy megijedni, pár nap után elmulik az a dudor.

2021. jan. 30. 11:02
 6/6 A kérdező kommentje:
A kezelést hat hétre mondta nekem a piercer. Ha nincs vele probléma akkor is.
2021. jan. 30. 11:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!