Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen festéket használjak...

Milyen festéket használjak műanyagpohár festésére?

Figyelt kérdés
Olyan festéket keresek, ami nem mérgező, tehát alkalmas marad használatra a műanyagpohár, akkor is, ha a belsejét festem és emellett nem kopik le róla.

2020. dec. 10. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Még égethető porcelánfestékeknél sem javasolják, hogy kajával érintkező felületre kenjék. A műanyag megfestése sokkal neccesebb, mert ami esetleg megmarad rajta, az azért teszi, mert van annyira agresszív, hogy a felületbe belekössön, viszont nyilván nem egészséges megenni. Ráadásul sokféle műanyag van. Én ezt elengedném. Alkoholos filc lejön, lakkfilc egyes műanyagokat feloldhat, belülre semmiképp nem kenném, ráadásul ha sokat ázik vízben, az is lejön, akármilyen horror oldószeres anyag. Vannak egyéb univerzális filcek, amik egyes műanyagfelületekre is jók (bár tartósságuk kérdéses), de a "nem mérgező" kritériumnak tuti nem felelnek meg. Én ezt elengedném.
2020. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!