Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 10 főnél több (kb. 12-13)...

10 főnél több (kb. 12-13) ember esetén milyen rendőri intézkedésre lehet számítani Szilveszterkor? Házibuliról lenne szó

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén Szilveszterkor én tartanék házibulit, szűk baráti körrel, mindenféle állatkodás nélkül. 12-13 ember lenne maximum, ami a jelenlegi járványügyi intézkedések miatt több, mint 10 fő, tehát a megengedett. Érdeklődnék, hogy valakinek van-e tapasztalata, meg lehet-e rizikózni, mire lehet számítani egy esetleges bejelentés esetén, rendőr bejöhet-e a lakásba, szétnézhet-e, stb? 20/L

2020. dec. 14. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom belehalnál, ha nem tartanál bulit
2020. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
63%

Ha a szomszéd felnyom, kimennek.

Lakásba minden további nélkül bemehetnek intézkedni, ha alapos a gyanú.

Helyszíni bírság összege ezt esetben 5000 - 500000 forint (ötezertől ötszázezerig) per fő.

Mi a faxért olyan nehéz egyszer az életben nem bulikázni?

2020. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:
Tényleg nem kioktatást kértem, köszönöm. Családok is össze fognak jönni azt gondolom, és nem a mi összejövetelünktől fog megfertőződni rengeteg ember, főleg, hogy a nagyrészünk át is esett már a víruson. Saját felelősségre lehetünk 10-en egyébként, ezt meg már nem én találtam ki. Mindenki úgy dönt, ahogy ő saját maga gondolja. Én nem szólok bele más döntéseibe, életébe, akkor más se tegye. Csak egy kérdésre szerettem volna választ kapni, ezt mondjuk a másodiktól meg is kaptam, bár megjegyzésre, meg véleményre nem voltam kíváncsi.
2020. dec. 14. 12:29
 4/65 Koplárovics Béci ***** válasza:
16%
Mebüntetnek a gyülekezés miatt(egyébként 100 ezertől 1 millióig van ennek a büntetése), mindenkit (aki nem ott lakik) hazazavarnak, majd azokat megbüntetik a kijárási tilalom megszegése miatt is (ez az 5000-500 000-ig terjedő büntetés), illetve a jó házigazda nem engedi el a vendéget ital nélkül, úgyhogy még jöhet a közterületi alkoholfogyasztás is (helyi önkormányzattól függ, mint ahogy a büntetés is). Nade a részeg ember nem nagyon gondolkodik, ellenáll a rendőri intézkedésnek, ezért be is viszik 72 órára.
2020. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
44%
Tényleg ennyire nehéz betartani?
2020. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
30%

"Én nem szólok bele más döntéseibe, életébe, akkor más se tegye."

Cicuka, ha te megengeded magadnak, hogy a törvényeket ne tartsd magadra nézve kötelezőnek, akkor ugye nem bánod, ha én is átlépem őket?

Hogy melyeket, azt - hozzád hasonlóan - majd magam döntöm el, meg is ideologizálom őket.

Kezdeném például azzal, hogy meglátogatom a bulikádat, és minden egyes résztvevőnek beverem az orrát. Mert nekem ehhez van kedvem, és te ne mondd meg nekem, mit csinálok.

Köszi.

2020. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
xdddddddddd az egészséges
2020. dec. 14. 13:36
 8/65 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező! "remélhetőleg" jövőre már rég elfelejtjük ezt az egészet, de tényleg nem bírjátok ki ezt az "egy" évet? Az én lányom is pont 20 éves, de esze ágában sem lenne csoportosulni jelen helyzetben. Mondjuk nálunk van COPD-s , Érszűkületes, is a családban. Engem is nyugodtan lepontozhatsz. De gondold át a saját családod érdekében is.
2020. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, magaddal azt csinálsz, amit akarsz.

De más életét nem kockáztathatod.

Ezért egyetlen esetben lenne elfogadható a bulid: ha befalaznátok magatokat a karácsony 2 hetére.

Vigyetek mindent, ami a bulihoz kell, és 2 hét múlva előjöhettek.

2020. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
57%

#3


Osztod itt az észt, de azt se tudod merre vagy arccal előre. Most komolyan, idejössz feltenni egy kérdést, hogy mit gondolunk, cselekedhetsz-e a hatályos járványügyi előírásokkal ellentétesen, és ha véleményt alkotunk, akkor máris felülsz a magas lóra..


Van egy tök jó mondás, ami illik ide: “aki krvának áll, ne csodálkozzon, ha +bsszák”. (És mielőtt szó szerint vennéd, nem, nem szó szerint kell értelmezni)

2020. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!