Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 10 főnél több (kb. 12-13)...

10 főnél több (kb. 12-13) ember esetén milyen rendőri intézkedésre lehet számítani Szilveszterkor? Házibuliról lenne szó

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén Szilveszterkor én tartanék házibulit, szűk baráti körrel, mindenféle állatkodás nélkül. 12-13 ember lenne maximum, ami a jelenlegi járványügyi intézkedések miatt több, mint 10 fő, tehát a megengedett. Érdeklődnék, hogy valakinek van-e tapasztalata, meg lehet-e rizikózni, mire lehet számítani egy esetleges bejelentés esetén, rendőr bejöhet-e a lakásba, szétnézhet-e, stb? 20/L

2020. dec. 14. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, mit gondoltok, hanem, mint rendőri intézkedésként mire lehet számítani, ha megtartásra kerülne ez az összejövetel 2-3 fővel bővülve, mint az előírás. Nem a kritikával van bajom, hanem, ahogy egyes emberek kommunikálnak. Például a 8-as kommentje kimondottan rendben volt, megtisztelt azzal, hogy nem idiótaként kezelt, meg nem magas lóról beszélt. (Bár sajnos akkor sem a kérdésre kaptam választ, csak egy vélemény volt.)

A gondom konkrétan azzal van, hogy mindenki rögtön a felelőtlenségről beszél (meg kellemesen primitíven, "betörik az orrunkat" ezért). De ha azt írom, 10 főnél nagyobb bulit nem tartok, akkor már mindjárt nem bánt senkit. Mintha +2-3 ember annyival többet számítana. Persze, tudom, rendőrségi szempontból nem mindegy, de mindenki rögtön a felelőtlenségről beszél. De a kormány engedélyezte a max. 10 fős összejöveteleket, szóval ha én ezzel élek, akkor ne az én saram legyen már az egész járványterjesztés.

Nem az volt a kérdés, mit gondoltok, hanem ha ez megvalósulna, milyen következményekre lehet számítani :)

És lehet elkezdek a magas lóról beszélni (bár nem beszéltem onnan) amikor elkezdenek emberek látatlanban, provokatívan(!!!) véleményt alkotni.

A tisztelet azt gondolom, attól mindenkinek jár. De sok ember már rögtön támad. Vitázni is lehet normálisan, ha valaki tiszteli a másikat. Dehát ehhez a többségünk sajnos nagyon balkán:(

2020. dec. 14. 15:37
 12/65 anonim ***** válasza:
76%
Akár minden résztvevőt előállíthatnak. És igen vastag pénzbírság az eredménye. És hidd el erre nagyon fognak figyelni.De miért nem lehet egy szabályt betartani? hA a szabály az, hogy max. 10 fő (és csak remélem ezt leviszik 0-ra, kivétel az igazoltan egy háztartásban élők esete), akkor az max. 10 főt jelent.
2020. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
35%

A kettes és a négyes is jól válaszolt, velük mi a gondod?

A 10 az egy kompromisszum: ebből is lehet baj, de remélik, hogy az állampolgároknak lesz esze, és nem ismeretlenek fognak összejönni.

2020. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
91%

"A tisztelet azt gondolom, attól mindenkinek jár."

Abban a pillanatban vagy velem szemben tiszteletlen, amikor úgy döntesz, hogy bulikát tartasz. Ebben a helyzetben már a 4-5 fő is sok lehet, de hogy ne sírjon a proli, 10 főben húzták meg a határt.

Hidd el, nem a te családod élete, egészsége érdekel. Az enyém. Lehet, hogy az egyik haverod pont az én munkatársam, vagy ő fog az utcán az arcomba köhögni, stb. Több mint tiszteletlenség az én irányomba, a többi ember irányába ilyenkor bulizni. És nagyon visszatetsző, lenéző ránk nézve az, hogy egyáltalán megfordul a fejedben az, hogy te - igen, te, pont te! - magasról szarhatsz a hatályos törvényekre.

Ha úgy állnál hozzá, hogy 10 fő a megengedett, de inkább idén lemondasz a buliról, akkor felnéznék rád. Azzal kiérdemelnéd a tiszteletemet.

Ha azt mondod, 10 fő a megengedett, és élsz ezzel a törvény által biztosított lehetőséggel, hát... Fel nem nézek rád, az biztos, de tiszteletben tartom a jogaidat.

De azzal, hogy magasról teszel mindenre és mindenkire, sok mindent kiérdemelsz, de tiszteletet azt nem.

2020. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
77%

"ha megtartásra kerülne ez az összejövetel 2-3 fővel bővülve, mint az előírás"

Akkor ugyanazt a jogszabályt/törvényt szegnétek meg, főleg te, mint ha 50-en lennétek. Esetleg így nem kerültök be a híradóba, de amúgy minden változatlan.

2020. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%

Gyülekezés 10 főig engedélyezett, ezt lépd túl, mert ha van olyan kedves szomszédod, aki jelent, és rendőri intézkedésre kerül sor, akkor alaposan negjárhatod.

Legyen meg a max 10 fő vagy ha nem megoldható, akkor halasszátok el a bulit.

( szerintem mindenki otthon azt csinák, amit akar, én nem jelentgetnék, de hidd el bőven van III/3-as ügynök. Engem is jelentgettek tavasszal, mert Budapesten dolgozom de vidéki vagyok. Ugye az agymosó tv azt mondta, hogy a pestiek fertőzőek)

2020. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
41%

Már bocsánat.


A kérdező nem kíváncsi a kioktatásra, ki hogyan fertőző stb.


Az nektek nem volt probléma amikor 8000 fős meccseken -miközben dübörgött a járvány - az emberek egymás szájába lihegve óbégattak? Attól nem féltetek, hogy volt-e a drukkerok közt kollégátok stb....ez nem volt gócpont, de a max 10 fős összejövetel az a legnagyobb gond....


Kérdező! Ha buliztok, max 10 fő és egyik ablak legyen nyitva ( "bukón" ) a természetes légáramlat miatt. Vegyél Aromax legfertőtlenítőt gyógyszertárban vagy drogériában, ha lehet teafaolaj tartalmast. A teafaolaj öli a vírusokat.

2020. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Gyülekezés 10 főig engedélyezett, ezt NE lépd túl.


16-os voltam csak a lényeg kimaradt

2020. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%

"Az nektek nem volt probléma amikor 8000 fős meccseken -miközben dübörgött a járvány - az emberek egymás szájába lihegve óbégattak? Attól nem féltetek, hogy volt-e a drukkerok közt kollégátok stb....ez nem volt gócpont, de a max 10 fős összejövetel az a legnagyobb gond...."

De, az is probléma, sőt. Ugyanakkor az nem menti fel, a kérdezőt, illetve nem jogosítja fel semmire.


Ez olyan tipikus fidesz-érvelés. Nem zavar, hogy lopnak a viktorék? De, de hát loptak a komcsik is. Ismerős?

2020. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
73%

"teafaolaj tartalmast" :D


Ha annyira akarod, legyetek 10-en...

2020. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!