Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pszichológus hol tud elhelyezk...

Pszichológus hol tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 16 éves lány vagyok, középiskola 10.osztályos tanuló. Mindig is érdekelt, a pszichológia, hogy hogyan működnek az emberek, miként gondolkozhatnak, miért teszik azt amit. Mostanság az a legnagyobb félelmem, hogy még most kihagyok valami lehetőséget, nem veszek figyelembe valami fontos dolgot, ami nagy kihatással lehet a jövőmre és az eltervezett célomra.Az igazat megvallva, nem vagyok túl tájékozott ezen az ágon, de talán a pszichológián belül a kriminálpszichológia az, ami különösebben megfogott. Olvastam már jó pár könyvet ezzel a szakággal kapcsolatosan, az interneten is keresgéltem, viszont nem találtam kielégítő választ arra a kérdésre, hogy egy pszichológus/kriminálpszichológus(?) hol helyezkedhetne el, mennyire nehéz, mennyi ideig kéne folytatni a tanulmányokat, esetleg mi az a fontos dolog, amit még időben tudni kéne/ el kéne dönteni. Angolból mindenképp szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát. Az ELTE-PPK-ról hallottam jókat, szóval azt az iskolát céloznám meg. Egy talpraesett lánynak tartom magam, szerintem illene hozzám ez. Kíváncsi lennék, mit gondoltok, esetleg még korai ez az egész felhajtás? Más nem túlzottan érdekel, szóval ha ebbe az irányba nem tudok menni valami oknál fogva, elég bizonytalan lennék a jövőmmel kapcsolatban.

2020. dec. 23. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a pszichológia alap- és mesterképzést is az ELTE-n csináltam és csinálom. Szerintem nem korai, hogy gondolkozol a jövődről, legalább 12.-re már tudni fogod, hogy mire akarsz jelentkezni.

A kriminálpszichológiáról sajnos nem tudok neked semmit mondani, bár egyszer mintha azt olvastam volna valahol, hogy ahhoz más szakot is el kell végezni (de ez nem biztos, tényleg nem vagyok képben).

Pszichológiánál egyébként az alapképzéssel nem mész túl sokra, pszichológusi asszisztens lehetsz vele, és HR területen is elég bizonyos munkákhoz. De az emberek nagyrésze mindenképp csinál mesterképzést. Azzal a diplomával egyébként már lehet akár magánpraxist is nyitni, de nagyon nem javasolják, mert semmi tapasztalatot nincs szinte az MA után. Sokan mennek családsegítőkbe, nevelési tanácsadókba, különböző cégekhez, kórházba (bár oda nem vesznek fel túl sok embert tudtommal). Néhányan maradnak PhD-zni, mások meg szakképzésbe jelentkeznek (bár ahhoz is kell állandó munkaviszony a szakképzésnek megfelelő területen). Szakvizsgával klinikai vagy tanácsadó szakpszichológus lesz az ember, így mégtöbb munkakör betöltésére jogosult. A tanácsadó szakpszichológus csak "egészséges" emberekkel dolgozhat, a klinikai szakpszichológus nem. Illetve klinikai szakvizsga megszerzése után lehet még egy ötéves, módszerspecifikus képzést elvégezni, hogy pszichoterapeuta legyen az ember. Ezt sokan már idősebb korukban csinálják meg, bár túl fiatalon amúgy sincs rá lehetőség.

Ez így persze nagyon soknak tűnik, még a pszichoterapeuta képzés nélkül is, de ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor megéri befektetni az időt és az energiát.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, akár privátban is! :)

2020. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a jól kifejtett választ!:) A kérdésem még az lenne, hogy ha te befejezted a tanulmányaid, ha nem titok, milyen helyen szeretnél majd elhelyezkedni?
2020. dec. 25. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Jelenleg fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia szakirányra járok, mert gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Egyelőre eléggé érdekel a klinikum, úgyhogy jó lenne a gyerekklinikai szakképzés, de oda elég nehéz bejutni. Igazából nagyon konkrét tervem még nincs ezen kívül.

2020. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok sikert!
2020. dec. 26. 10:17
 5/7 anonim válasza:

Pszichológiával elég sok lehetőséged van, nem csoda hogy ennyi embert érdekel ez a munka, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy túl sokan lennének.

Kriminálpszichológiában nem tudok segíteni, bocsi.

Viszont klinikai szakpszichológusok, egészségpszichológussok a kórházakban helyezkednek el,

Munka és szervezet szakpszichológiával cégeknél dolgozhatsz; szervezet és rendszer fejlesztéssel fogalkoznak,

De még ott van a gyermek pszichológia is, a szexuálpszichológia...szóval választék, az bőven van!

Szerintem sem baj hogy ilyen fiatalon érdekel ez a szakma, kitartást!

2020. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2020. dec. 29. 00:25
 7/7 anonim válasza:
100%
Magyarországon nincs kriminálpszichológia képzés, csak kriminológia. Alapképzést kell előtte végezni, pszichológián, szociológián, akár jogon és utána tudsz jelentkezni kriminológiára. A kriminológia más, mint a kriminálpszichológia. Amennyiben kriminálpszichológusként szeretnél dolgozni a későbbiekben, külföldön tudsz mesterképzést végezni.
2021. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!