Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, hogy gyakori...

Z___O kérdése:

Csak engem zavar, hogy gyakorikérdéseken sokan csak a pontok miatt tesznek meg dolgokat?

Figyelt kérdés

Vannak akik kiírnak kérdéseket csak a pontokért, tulajdonképpen semmi értelmük nincs vagy volt már hasonló és nem is válaszolnak, ha próbálsz segíteni de csak leszavazzák a válaszodat stb... vagy semmitmondó kommenteket kommentelnek, vagy elmondják még egyszer ugyan azt, mint az előzők, meg (ami számomra a legidegesítőbb), hogy sokan lepontoznak jó válaszokat csak azért, mert már eleve le van pontozva és ha felpontoznák, akkor az minusz pont, és ugyan ez fordítva, rossz válasz felpontozva... és semmilyen lehetőség sincs reklamálni, hogy nem érzed fernek a válaszod százalékát. Lehetne a kérdéseknek ilyen jelentési lehetősége, hogy "a kérdés csupán pontszerzés céljából jött létre" vagy valami.

Vagy ez csak velem fordul elő?



2020. dec. 24. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi hülye troll van ezen az oldalon, még abban sem vagyok biztos, hogy pontért csinálják. Lehet, hogy csak trollkodni akarnak.
2020. dec. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Biztos vagyok abban, hogy nem csak téged zavar.

Ugyanis, vannak, akiket zavar, ha valami nem az elképzelésük szerinti, akkor is, ha egyszerűen figyelmen kívül hagyhatnák; felismerve, hogy az életükben ez egyáltalán nem lényegi dolog. De, inkább keseregnek, háborognak. Ha nincs módjuk közvetlen befolyást gyakorolni a nem tetszésüket kiváltó okra, akkor azt szeretnék, ha mások torolnák meg.


És vannak, akik felnőttként, elfogadják, hogy sokszínű a világ, sokfélék az emberek is, akik sokféleképp viselkednek, cselekednek. Mérlegelni tudják, hogy mi az, ami olyan szintű, hogy már árt nekik, és mi az, amiről már gyerekkori olvasmányuk óta azt gondolják, hogy „Ugorgyunk!”.


Ahogy látom itt, a Gy.k.-n, elenyésző azok száma, akik „kérdései” (valójában panaszai, háborgásai), vagy együtt kesergő, panaszkodó, „Sőt”-elő válaszai alapján az első csoportba tartoznak. Gyűjtögetik a nekik nem tetsző eseteket, és elvárásokat dolgoznak ki változtatásra - szerintem, reménytelenül és szükségtelenül, de ez, idővel kiderül.

A nagy többség helyén kezeli a dolgokat, és használja a Gy.k.-t úgy, ahogy van; olyanokkal együtt, akik vannak. Nem ragadnak le a nekik nem tetszőnél, hanem inkább örülnek annak, ami tetszik.

2020. dec. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó persze trollok meg minden, csak így a "hasznos" lehetne inkább "többség által elfogadott" vagy valami. Meg jó értem, hogy az első 5 vagy mennyi értékelés után látszik csak a százalék, de ha egy pár troll betalál, akkor sokan csak azért leszavazzák, mert kapnak pontot azért, ha ugy szavaznak, ahogy a többség. Akkor meg minusz pontot, ha ellenkező véleményen vagy. És emiatt nem is fog senki amellé állni, ami szerinte nem hasznos válasz, vagy fordítva
2020. dec. 25. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Kerülöd, hogy bevalld: számodra valamiért fontos a ponttáblázatban való helyezkedés, és ebben nehezítő, hogy szerinted „Vannak akik kiírnak kérdéseket csak a pontokért, tulajdonképpen semmi értelmük nincs vagy volt már”. Másképp miért érdekelne, hogy ki miből szerzi a pontjait?

Szerethetnél olyan jelentési jelenthetőséget, hogy „a kérdés csupán pontszerzés céljából jött létre”, de nem tudom, hogy egy moderátor milyen bizonyítékok alapján állapítaná meg, hogy így van. És ha te jelentenéd – biztos megtennéd, mert szeretnéd a lehetőségét – és mégsem törölnék, akkor írhatnál újabb „kérdést”, arról panaszkodva, hogy nem törlik a jelentett kérdést.

(Egyébként, az all-time toplistán a legtöbb pont, amit kérdésekért kapott valaki: 33813 pont; ez az összpontszámának a 48,5%-a.

Ugyanakkor, mások válaszainak értékelésért 141-en szereztek ettől több pontot; közülük 72-nél ez a pontféleség az összpontjaiknak több mint 80%-át teszi ki – a listavezetőnél ez 99,449% és 683364 pont.

Úgyhogy a pontversenyben vannak jelentősebb ellenfeleid is, mint a kérdezők.)


Ami az értékeléseket illeti, kitűnik, hogy egyszerűen nem az általad elvárt hasznosságúnak értékeltek válaszod, igaz másra hárítva panaszolod „és semmilyen lehetőség sincs reklamálni, hogy nem érzed fernek a válaszod százalékát.”; írásod szerint nem te, hanem ő.

És a teljes 3-as kommentedben (2020. dec. 25. 13:36) mások dilemmájaként írsz a problémádról: „emiatt nem is fog senki amellé állni, ami szerinte nem hasznos válasz, vagy fordítva”. Nem senki, hanem te nem értékelsz ilyen helyzetben, mivel eszerint számodra fontosabb az értékelésért kapott pont, mint a véleményed érvényre juttatása. Csak ezt kellemetlen megírnod, ezért elhatárolódást érzékeltetve, de senki által fel nem kérve, mások nevében írsz.


Megírhattad volna, hogy neked miért számít ennyire az értékelésért kapott pont?

Hátrébb kerülsz a ponttáblázatban? És? De, ez sem kell. Ha annyira szeretnél igazságérzeted sugallatára értékelni mások értékelésétől eltérően, akkor megteheted, aztán csak nem kell borzasztó sokat keresgélni, hogy találj egy olyan válaszértékelést, amelyet elfogadsz (zöld, és te hasznosnak tartod; piros, és te nem hasznosnak tartod), és értékelheted lelkiismereted szerint. Az előző esetért -1 pontot, az utóbbiért +1 pontot kapsz, és nem történt semmi baj, nem csökken a pontszámod. Csak nincs olyan sok ilyen eset, hogy gondot okozzon a kompenzálás. Ha mégis, akkor be kéne látnod, hogy „te mész forgalommal szemben az autópályán”.

Az egyetlen, ami számíthat a gyakorlatban, az a jogosultsági szint; az alacsonyabb szinteknél a korlátozások. Igen ám, de az értékelési százalék nem érinti a jogosultsági szinthez sorolást.


Miért gondolod, hogy mások a pontszámaikat féltve döntenek? Igenis, értékelnek mérlegelés nélkül, bőven nem állja meg a helyét, hogy „emiatt nem is fog senki amellé állni, ami szerinte nem hasznos válasz, vagy fordítva”. Látod? → [link]

Az 1/5 válasznál a 4. értékelő úgy értékelt nem hasznosnak, hogy 100%-os zöld kört látott.

A 4/5 válasznál a 3. értékelő úgy értékelt nem hasznosnak, hogy 100%-os zöld kört látott.

Az 1/11 válasznál a 4. értékelő úgy értékelt nem hasznosnak, hogy 100%-os zöld kört látott.

A 3/11 válasznál a 3. értékelő úgy értékelt nem hasznosnak, hogy 55%-os zöld kört látott, utána a 4. értékelő úgy értékelt hasznosnak, hogy 36%-os piros kört látott. Tehát egyetlen válasznál, két egymást követő értékelő is ellentétesen értékelt, mint amilyen a meglévő értékelés látható eredménye volt. A „senki amellé állni” állításod, valótlan.

(Az pedig tárgyi tévedés, hogy „Meg jó értem, hogy az első 5 vagy mennyi értékelés után látszik csak a százalék”. Ilyet még nem olvastam; 2-őt, 3-at igen, de 5-öt?

Elég lett volna néhányat kattintanod, hogy belásd, ezzel is túlzol: [link]

Egyébként, nem darabszámtól függ. Egy válasznál akkor jelenik meg értékelés, ha az adott választ értékelők értékelési százalékainak összege eléri a 125%-ot: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m.. )

2020. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"5 vagy mennyi..." ez azt jelenti, hogy nem tudom pontosan, hogy hogy megy, de köszönöm a felvilágosítást. Mellesleg ez is elég logikátlan és igazságtalan, ahogy azt már valaki kommentelte is oda.

Nade nekem nem azzal van bajom, hogy nekem plusz vagy minusz pont jön. Tizen pár ponttal meg heti 2szeri feljövéssel a gyakorira pont nem a pontok a legnagyobb szívfájdalmam. Csak inkább az, hogy (ahogy én látom) vannak, akik azt csinálják, hogy a válasz tényleges hasznosságától függetlenül úgy értékelik a választ, ahogyan a jelenlegi válasz százaléka áll. Mert ez könnyű pontszerzés. Az, hogy a toplistás helyezettek felének a pontjai 80%-a szavazásokból van pont ezt bizonyítja.

A másik pedig, hogy ha már toplista, akkor meg kell jegyeznem azt, hogy vannak olyan helyezettek, akiknek a havi listás pontjaik több, mint 450et tesznek ki a kérdésekből egy adott kategóriában. Nekem kétségeim vannak afelől, hogy egy embernek ennyi kérdése lenne. Én inkább úgy látom, hogy csak szimplán kiír 100 kérdést, ami őt magát nem érdekli, de fix pont (kivéve, ha törlik).

Ez számomra elrontja az oldal hitelességét, mert így csak egy játék az egész, nem pedig igazi segítségkérés-nyújtás.

2020. dec. 26. 14:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul emlékeztem, nem 450, hanem 200 vagy több. De a lényegen nem változtat.
2020. dec. 26. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A feleslegesen kiírt kérdések, pl. hogy szerintetek az ég kék vagy zöld, engem is zavarnak, mert elég sok van belőlük, bár szerencsére inkább az Egyéb kategóriában. A válaszoknál ugyanez, főleg ha még fel is pontozzák őket, az én értelmes válaszom meg nem. De a legjobban az zavar, hogy sok paraszt nem köszöni meg a válaszom, jobb esetben nyom csak egy hasznost, ami nem érdekel.
2021. jan. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, akkor nem csak én vagyok így.

Hát ja, ha nem köszönik meg, az szimplán amiatt lehet, mert bunkók, vagy mert nem is érdeklik a válaszok. Engem jobban szokott idegesíteni, amikor nem elég konkrét a kérdés és megkérdezek valamit, hogy megválaszolható legyen, de csak lepontozza a választ. 😒

2021. jan. 1. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!